Uudis

Eestlaste vastulöök Bolti ja Wolti krõbedatele tasudele

Eestlased tulid välja Boltist ja Woltist mitu korda odavama teenusega.FOTO: Shutterstock

Kui tavatarbija näeb Boltist või Woltis toitu tellides mõne eurost kulleritasu, siis toidu tegijale võib see ulatuda 20-30 protsendini toidu maksumusest.

Niigi krõbe tasu on raskel ajal veelgi suuremaks koormaks, mistõttu lõid eestlased äsja kahele suurele konkurendi, mis küsib 5-6 korda madalamat tasu ehk 5 protsenti tellimusest.

„Mujal maailmas on toidukullerid seoses kriisiga jõudsalt komisjonitasusid vähendanud, kuid meil see kahjuks ei kehti,” ütles Lore Bistroo ja restoran Leib omanik ning juht Kristjan Peäsk.

“Kui toidu kojuvedu on hetkel ainuke võimalus ükskõik millisele toitlustusasutusele tegevuse jätkamisest, siis anda käibest 30% teenustasuna kullerfirmadele nagu Bolt ja Wolt on mõeldamatu. See ei ole jätkusuutlik ning motiveeriv ühelegi toitlustusasutusele,“ leidis uuele platvormile kolinud Peäske.

Toidu kojuvedu lihtsustav veebiplatvorm Nosi.ee valiti äsja ülemaailmsel kriisihäketonil The Global Hack majanduskategoorias kümne parima finalisti hulka. Praeguseks on platvormiga liitunud juba ligi 60 restorani ning häketonilt saadud kontaktide toel soovitakse siseneda ka välisturgudele, et aitadata üle maailma restoranidel kriisiolukorras ellu jääda, teatas ettevõte.

Restoranid raskustes

„Kogu maailmas on suur osa toitlustusasutusi olnud sunnitud enda tegevuse peatama ning sarnaselt Eestile seistakse silmitsi olukorraga, kus kojuveo kullerid võtavad suuri vahendustasusid, mida restoranid endale kriisiolukorras lubada ei suuda,” selgitas Nosi.ee kaasasutaja Ivar Jaanus pressiteates.

Seetõttu ongi tema hinnangul lahendus, mis ühelt poolt aitab säilitada töökohti ning teiselt poolt teha tarbimine nii tellijale kui ka restoranile soodsamaks, väga oodatud.

Eestis on praeguseks platvormiga liitunud juba üle 60-ne restorani, sealhulgas näiteks Lore Bistroo, Tai Boh, Tokumaru, Poke Bowl ja Kius. Nosi.ee kaasasutaja rõhutas, et igapäevaselt liitub keskkonnaga uusi kohvikuid ja restorane ning teenus on mitu korda odavam kui Bolti või Woltiga koju tellitud toit.

Peäske lisas, et hetkel on turule tekkinud mitmeid alternatiivide otsijaid, kes soovivad olukorrast kasu lõigata just teenustasude näol. „Nosi.ee pakkus huvi just oma väikese teenustasu poolest – 5% teenustasu, kus on ka makselingitasu juba sees on pea 25%-line võit meie jaoks,” rääkis Peäske.

“Lisaks olid nad väga paindlikud ja abivalmid meile vajaliku lisaarenduse loomisel, et saaksime eri piirkondades eristada erinevaid kojuveo tasusid,“ ütles Lore Bistroo juht.

Mis on mis?

  • The Global Hack on vabatahtlike juhitud algatus, mis kasvas välja Eestist ning mis kutsub inimesi üles kogu maailmas mõtlema välja uusi lahendusi kriisiga võitlemiseks.
  • The Global Hackil osales üle 12 000 inimese rohkem kui 100st riigist, et 48 tunni jooksul tulla välja uute ja kasulike lahendustega, seljatamaks praeguse globaalse kriisi ning olemaks valmis tulevikuks.
  • Kokku saadeti häketonile 1032 ideed, millest moodustus 507 meeskonda.
  • Liikumine koondas kokku maailma helgemad mõtlejad, nende hulgas Kersti Kaljulaid, Toomas Hendrik Ilves, Garry Kasparov, Steve Jurveston, Carmen Kass, Brad Feld, Anne-Marie Tapmine, Billi Tai, Christopher M Schroeder, Kaimar Karu, Charles Nader, Mikk Vainik, Enrico Giovannini, John Robb, Viljar Lubi, Mitch Sinclair, Samantha Cristoforetti, Sophia Bush ja paljud teised.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.