Uudis

Eestlasteltki raha petnud krüptokuninganna lisati Interpoli vahistamismääruse nimekirja

Kuvatõmmis Interpoli veebilehelt.Foto: Kuvatõmmis

Mõned nädalad tagasi lisati Interpoli red notice ehk vahistamismääruste nimekirja krüptokuningannaks kutsutud bulgaarlanna Ruja Ignatova. Püramiidskeemiga OneCoin väidetavalt miljardeid eurosid petnud kelm on tagaotsitav rahapesu ja eriti raske pettuse tõttu.

Interpoli on märke teinud Saksamaa, mille kodakondsus Rujal on. Red notice tähendab, et antud isik on tolles riigis tagaotsitavaks kuulutatud. USA ametivõimud otsivad teda taga 2017. aastast saadik.

OneCoin oli tüüpiline võrkturundusele tuginev püramiidskeem, mida turundati krüptovaluutana. Skeem oli tuntud ja levinud ka eestlaste seas. Rahvusvaheliselt olid selle kaks kõige silmapaistvamat turundajat Igor Alberts ja tema abikaasa Andreea Cimbala.

OneCoini hülgamise järgselt on mõlemid hakanud turundama Dagcoini nimelist võrkturundust. Selle loojateks on eestlased, kes olid samuti OneCoini turundamisega seotud.

Dagcoini kohta on aastate jooksul andnud hoiatusi välja Jordaania ning Omaani keskpangad. Võimaliku terrorismi rahastamise hoiatuse andis tunamullu kaitsepolitseiamet

2019. aastast saadik on OneCoini püramiidskeemi uurinud USA ametivõimud. Võimudega koostööd tegev Ruja vend Konstantin Ignatov tunnistas end kohtus süüdi rahapesus ja kelmuses. Suurem enamus kunagisi ninamehi on tänaseks tabatud, kuid Ruja on endiselt redus.

Info eest, mis viib Ruja tabamiseni on Interpol valmis välja käima kuni 5000 eurot. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.