Uudis

Eestlasti on tabanud uus petukõnede laine, kõnesid on tulnud Belgiast, Kreekast ja mujaltki

Täna pärastlõunast alates on eestlasi tabanud petukõnede laine. Kõik kolm sideoperaatorit kinnitasid uute petukõnede toimumist, kuid ei osanud selle ulatust veel täpsustada.

Telia, Elisa ja Tele2 andmeil on uusi kõnesid tulnud peamiselt Okeaania piirkonnast. Geeniuse toimetusele teadaolevalt on sel korral ebatavalisikõnesid tehtud ka Belgiast ja Kreekast.

Alles paar päeva tagasi olid eestlased kimpus Samoast tehtud petukõnedega. Toona tehti eestlastele veidi alla 200 000 vastamata kõne.

Võõrastele kõnedele ei tasu tagasi helistada, kuna harilikult on säärased välismaised kõned seotud pettustega.

Operaatorid blokeerib numbreid

Telia riskijuhtimise osakonna juhi Andreas Meistri sõnul on operaator võtnud kasutusele petukõnede vastased abinõud.

“Numbrid, kust on tehtud uusi kõnesid on blokeeritud, kuid palume klientidel, kes saavad mõnest eksootilisest riigist pärit numbrilt vastamata kõne meid sellest teavitada. Kui tegu on numbriga, mille pealt tehakse pidevalt operaatori võrku n-ö spämmikõnesid, saab operaator selle blokeerida,” ütles Meister

Riskijuhtimise osakonna juhi sõnul tasub meelde jätta, et kalliks läheb kõne vaid sel juhul, kui inimene otsustab tagasi helistada. “Vastamata kõne kliendile kulu ei tekita, samuti ei teki kulu siis, kui inimene Eestis olles kõnele vastab – sellisel juhul maksab kõne eest helistaja. Seda kelmid ei taha ja seetõttu tehakse just vastamata kõned.”

Petukõnesid teinud telefoninumbreid blokeerivad ka Tele2 ning Elisa, kes soovitavad samuti hoiduda tagasihelistamisest.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.