Uudis

Ekspert läbipaistvatest ID-kaardi ümbrikest: see näitab riigi suhtumist

LHV infoturbejuht ja pangaliidu infoturbe toimkonna juht Tiit Hallas.

LHV infoturbejuht ja pangaliidu infoturbe toimkonna juht Tiit Hallas ütles, et kindlasti pole ID-kaardi turvaümbriku avastus hea asi, aga samas pole tegemist ka mingi väga suure turvaauguga. PIN-koode ei saadeta inimestele postiga, vaid ümbriku annab inimesele üle politsei- ja piirivalveameti (PPA) ametnik ja kui kaart on kätte saadud, oleks igaühel niikuinii mõistlik PIN-koodid ise ära muuta.

“Hoolimata sellest, et tegemist ei ole tõsise turvanõrkusega, mida massiliselt ära saaks kasutada, on tegemist pigem suhtumise näitamisega,” rääkis Hallas.

“Kui me selliseid väikseid asju endale lubame, siis vähendab see meie valvsust ning üldsuse suhtumist turvalisusesse. See ümbriku teema ei ole kindlasti hea asi, aga samas inimesed ei pea kohe paanikas hakkama kartma ja ID-kaarti ebausaldama. ID-kaart on endiselt turvaline, aga turvaümbriku teemaga tuleks kindlasti tegeleda ja asja mitte nii jätta.”

Hallas ütles, et ta pole ise uut ID-kaardi ümbrikku näinud, aga Martin Paljaku piltidelt näib, nagu oleks probleem selles, et turvaümbriku muster on sinine, kuid selles sees olev PIN-koodi tekst musta värvi.

“See tähendab, et kui sa valguse ümbrikust läbi lased, paistab sinine värv läbi, musta aga valgus neeldub ning PIN on näha,” rääkis Hallas.

“Pangaümbrikud on kõik reeglina paksemast paberist ja muster on tekstiga sama värvi. See tähendab, et läbivalgustamisel sa ei näe PIN-numbreid ning turvaümbrik täidab oma eesmärki. Seda, kas ümbrik teha sinine brändi pärast või muul põhjusel, ei oska kahjuks kommenteerida, aga optikaga läks pisut valesti.”

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.