Uudis

Electrolux testib pesumasinate Uberit, millega saad enda pesumasinat jagada

person-looking-searching-clean.jpg

Jagamismajandus lubab tänapäeval juba teha nii mõndagi. Kasutada saab võõra inimese autot või magada tema kodus. Electroluxtestib aga lahendust, kus inimesed saaksid jagada ka enda kodus olevaid pesumasinaid ja -kuivateid.

Sellise uudisega tuli välja ettevõtte tegevjuht Jonas Samuelson, kes kinnitas ajalehele Financial Times, et ettevõtte loob tõesti niiöelda "Laundry Uber"või pesupesemise Uberi tüüpi lahendust, kus inimestel oleks võimalik maksta selle eest, et pesta enda pesu kellegi teise kodus. Kogu plaan nõuab hulka üksteisega suhtlevaid masinaid, et toimida, aga Electroluxi hinnangul võiks selline lahendus aidata korvata suurt väljaminekut, mida inimesed teevad pesumasinat soetades.

Selge on see, et praeguse seisuga on kogu idee juures veel palju kahtlusi ning juriidilisi küsimusi. Näiteks, mis saab sii,s kui keegi otsustab muuta enda kinnisvara hoopis rakenduse jaoks pesumajaks nii nagu mitmed Airbnb korteripakkujad on seda teinud tervete kortermajadega?

Samuelson ei maininud ka, kuidas testimine edeneb egaavaldanud konkreetset aega, millal teenus võiks avalikkuse ette jõuda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.