Elektrilevi katkestuste kaart ei tunnistanud osasid Eesti kohanimesid, otsing viis hoopis Mehhikosse ja Indiasse

Elektrilevi rikkekaart.Foto: kuvatõmmis

Hiljuti toimus Saaremaal ja mujal Eestis möllanud tormi tõttu mahukalt elektrikatkestusi ning selle valguses kirjutas meile üks lugeja, kes märkas, et Elektrilevi rikkekaardilt on osasid asulaid võimatu leida.

Nimelt ei leidnud ta kaardilt otsingust kohti nagu Tapa ja Kalana. “Selle otsingu vaates on palju nalja. Kui paned otsingusse Kalana, siis seda kahjuks hiidlased leida ei saagi. Teine hea asukoht on Tapa – see ka kui must huumor,” rääkis lugeja.

“Igatahes on keegi tark IT-guru pannud selle otsingu mingi väga vale baasi külge. Meie Eesti inimestel jälle raskem,” nentis ta.

Geeniuse testimise tulemusel ei tulnud tõesti otsisõnu “Tapa” ja “Kalana” kasutades midagi ette ning kaardirakenduse otsing pakkus hoopis kohti Mehhikost ja Indiast.

Elektrilevi kommunikatsiooni- ja turundusjuhi Kristi Reilandi sõnul on aga mõlemad kohad kaardilt leitavad, kuid selleks tuleb aadress pikemalt välja kirjutada.

Otsides sõnapaaridega “Tapa linn” ja ”Kalana küla” tulid tõepoolest välja õiged aadressid. “Oleme võtnud arendusse kaardi täiustamise, kaotamaks välismaised aadressid otsingust,” lisas Reiland.

Enne artikli avaldamist ja mõned tunnid pärast Elektrilevilt vastuse saamist otsustasime korra veel läbi proovida, kas otsingusõnad annavad tulemusi Eestis või kuskil välismaal. Üllataval kombel andsidki otsingusõnad “Tapa” ja “Kalana” meie viimasel proovil õiged vasted ja ei pidanud linnasid ega külasid lõppu lisama.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.