Uudis

Elion proovib käima tõmmata uut internetikiiruste võidujooksu, Starman ei tule esialgu kaasa

1ep30may14a2711.jpg

Elion teatas täna, et tõi turule uue kiire internetiühenduse paketi, kus nii alla- kui üleslaadimise kiirused on võrdselt 500 megabitti sekundis, mis viib Elioni kõige kiirema koduse internetiühenduse pakkujaks Eestis.

Uue paketiga saavad liituda kõik need, kes elavad Elioni nn tulevikuvõrgu levialas. Tulevikuvõrk jõuab täna 124 000 aadressini Eestis ja Elioni teatel kasvab see arv pidevalt.

"Inimeste kodudesse lisandub pidevalt uusi ja moodsaid seadmeid, mida on võimalik internetivõrku ühendada:nutitelerid, laua-, tahvel- ja sülearvutid, telefonid ja niiedasi," ütles Eesti Telekomi interneti lahenduste teenuste juht Gert Tomson. "Meid ees ootav asjade interneti ajastu kasvatab selliste seadmete hulka veelgi."

Starman Grupi äriarenduse direktor Toomas Tiivel ütles, et nad tervitavad alati tehnilist progressi ning kui nõudlus tekib,võivad nad kas või homme sama kiire ühenduse turule tuua, kuid nad usuvad praegu, et Starmani maksimaalse kiirusega pakett 400 Mbit/s on koduseks kasutamiseks piisav.

Tiivel tõi ka välja selle, et Starman on võimeline kiire internetiühenduse viima klientideni kogu nende võrgu ulatuses ehk 310 000 aadressile. "Oleme pidanud oluliseks, et meie teenuseid saaksid kasutada kõik kliendid üle meie võrgu, mitte ainult väike osa klientidest," lausus ta.

Starmanist rohkem kui poole väiksema ulatusega kiire võrguga Elion seevastu on viimasel ajal võtnud suunaks teha internetipakette, kus nii alla- kui üleslaadimiskiirused on võrdsed. Traditsiooniliselt on telekomide internetipakettides olnud üleslaadimiskiirus allalaadimiskiirusest tunduvalt väiksem, sest internetis surfates ei ole üldjuhul suurt üleslaadimiskiirust vaja. Näiteks Starmani kõige kiiremas paketis on allalaadimiskiirus tõepoolest 400 Mbit/s, kuidüleslaadimiskiirus samas 40 Mbit/s.

Elioni uus pakett hakkab maksma 50 eurot kuus ning selle sees on ka ruuteri üür ja nutiTV HD-kanalite pakett. Starmani kõige kiirem pakett maksab 30,99 eurot kuus ning kui sinna lisada ka kõige kallim telekanelite pakett, kus sisaldub ka 12 HD-kanalit, tõuseb teenuse kogumaksumus 44,98 euroni kuus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.