Uudis

Elisa andmed: millises Eesti maakonnas püsivad inimesed enim kodus?

Foto: shutterstock

Elisa hakkab iganädalaselt teada andma, millises maakonnas püsivad inimesed kõige rohkem kodudes ja millised maakonnad on kõige rohkem oma tulemust parandanud. Täna liigutakse Elisa andmetel kõige vähem Hiiumaal.

Tänaseks on eriolukord Eestis kestnud juba üle kolme nädala ja jätkuvalt palub valitsus inimestel võimalikult palju kodus püsida ning ringi liikuda niivõrd vähe kui võimalik.

Millises maakonnas püsitakse kõige enam kodudes?

  • Hiiu maakonnas – 82%
  • Järva maakonnas – 79%
  • Saare maakonnas – 79%
  • Ida-Viru maakonnas – 76%
  • Jõgeva maakonnas – 74%

Protsent näitab inimeste hulka, kes on kodus rohkem kui 70% ajast.

“Kutsume inimesi jälgima, kui palju tõuseb trend koduspüsimise osas, kui paneme kõik seljad kokku ning lahkume kodust ainult tunniks või paariks värskes õhus viibimiseks või kiireks poeskäiguks. Elisa veebilehelt on võimalik vaadata, kui edukalt püsivad sinu kodumaakonna ja Eesti inimesed üldiselt kodus. Elisa esitab väljakutse kõigile olemaks vastutustundlikud ja hoolivad, sest ainult üheskoos viime kodus püsimise protsendi võimalikult kõrgele,” sõnas Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Mailiis Ploomann.

Värskete andmete järgi püsivad täna kõige enam kodus Hiiu maakonna inimesed. Kogu Eesti peale jäi paiksemaks veel 2 protsenti inimesi ehk kokku püsis pigem kodus eelmise nädala seisuga 74 protsenti inimestest.

Kõikide eestlaste ühist pingutus saab visuaalselt ja faktipõhiselt jälgida Elisa kodulehelt. Nähtavad on senise analüüsi tulemused ja Elisa uuendab andmeid igapäevaselt kuni eriolukorra lõppemiseni. Unikaalne analüüs on loodud koostöös MindTitani andmeteadlastega ja allikana on kasutatud vaid Elisa võrgu andmeid, kuid võib eeldada, et kogu elanikkonna tervikpilt joonistuks välja üsna sarnasena.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.