Elisa ei nõustu aeglase internetiga kliendi lepingut lõpetama väitega, et ta kasutatud andmemaht on suur

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Geeniuse poole pöördus Elisa klient, kes pole rahul talle pakutava koduse üle õhu interneti kiirusega. Klient püüdis lepingut lõpetada, kuid Elisa keeldus sellest, väites et kasutatud andmemahud on suured ja seega on teenus kasutatav.

Kliendil on pakett, kus kiiruseks on kuni 50 Mbit/s. Elisa uuris kliendi arupärimise peale logisid, kust selgub, et keskmised kiirused, millega klient on saanud internetti kasutada, on 10 Mbit/s, mõnikord on kiirus ka üle 20 Mbit/s ja mõnikord ka alla 10 Mbit/s ehk oluliselt madalamad kui lubatud maksimum.

Klient sõnas, et talle on pakutud leviprobleemide lahendamiseks erinevaid viise, näiteks osta lisaantenn, millega kaasnevad talle aga lisakulutused, mida ta lepingu sõlmimisel oodata ei osanud. Samuti on ta üritanud vahetada ruuteri asukohta ja teinud muid toiminguid, et olukorda parandada.

“Usun, et lõpuks on probleemiks see, et kasutan üle õhu levivat internetti, mis ei olegi intensiivsemal kasutusel loogiline teenus kasutamiseks. Intensiivse kasutuse all pean eelkõige silmas, et kuna pean kasutama wifit koolis õpilastele hinnete välja panemiseks, siis näiteks selline veebiplatvorm nagu Stuudium on sellise wifiga aeglane ja ebastabiilne kasutada ning seda minu Elisa võrgus sujuvalt teha ei saa,” lausus klient.

Klient on eelnevat arvestades soovinud lepingu lõpetada, kuid Elisa nõuab leppetrahvi, viidates asjaolule, et kasutusest on näha, et ta on tarbinud suures mahus internetti.

“Sellest võib järeldada, et kasutustingimused on head. Ka meie võrgu poole pealt tõrkeid ei esine. Selle info põhjal oleme seisukohal, et ei saa kahjuks võimaldada ilma käsitlustasuta lepingu ennetähtaegset lõpetamist,” ütles kliendile Elisa klienditeenindus.

Elisa: maksimaalne kiirus ongi teoreetiline

Elisa pressiesindaja Taavi Teder sõnas, et mobiilse interneti kasutust mõjutavad väga paljud tegurid, mistõttu 4G koduinterneti lahenduses klientidele fikseeritud kiirust ei pakuta, vaid tuuakse alati välja, et paketis välja toodud kiirus on teoreetiline maksimum.

“Elisa annab igale uuele kliendile võimaluse testida mobiilset internetti just seal, kus ta seda kasutama plaanib hakata. Meil on kvaliteedigarantii periood ning ühe nädala jooksul saab klient veenduda, kuidas internet soovitud asukohas toimib,” lausus ta.

“Antud kliendi puhul saame öelda kliendi kiiruste graafiku põhjal, et kiirused ei ole paketi teoreetilisest maksimumist viis korda aeglasemad,” sõnas ta.

Antud juhtumi puhul keeldub Elisa lepingut lõpetamast seepärast, et klient on justkui internetti kasutanud.

Geeniuse küsimusele, miks on selline kriteerium keeldumise aluseks võetud, lausus Teder, et andmemahu kasutus näitab seda, kas ja millises mahus on klient saanud teenust tarbida.

“Meie eesmärk on pakkuda kliendile välja parim lahendus teenuse kvaliteedi parandamiseks. Selleks, et pakkuda õiget lahendust, peab võtma arvesse konkreetse kliendiseadme asukohta, seadet, leviolusid ja tegevusi, mida internetis tehakse. Nendest lähtuvalt oskame koostöös kliendiga välja pakkuda lahenduse, kuidas teenusekvaliteeti tõsta. Võtame kliendiga ühendust ja leiame talle sobiva lahenduse,” lisas ta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.