Uudis

Elisa, Tele2 ja Telia analüüsivad ise oma klientide liikuvust: esimesed tulemused saab järgmisel nädalal

Statistikaameti peadirektor Mart Mägi.Foto: Statistikaamet

Tagamaks kriisikomisjonile kiire ülevaade, kas inimesed täidavad liikumispiiranguid, otsustasid Elisa, Tele2 ja Telia analüüsida ise enda klientide liikumist. Kui algselt pidi analüüsiga tegelema Statistikaamet, siis nüüd ütleb ameti peadirektor Mart Mägi, et kõige kiiremini saab selle analüüsi tehtud, kui see toimub iga operaatori juures eraldi.

Analüüsi tegemiseks kasutatakse täielikult anonüümseid andmeid, mis ei ole reaalaja andmed. Mobiilioperaatorite analüüsi tulemused koondab Statistikaamet, kes loob tervet Eestit katva pildi.

Esimesed tulemused loodetakse saada järgmise nädala jooksul. Otsuse taga on operaatorite kohustus kaitsta isikuandmeid ja tagada andmete anonüümsus.

Statistikaameti peadirektor Mart Mägi sõnul on kriisikomisjoni tellitud liikuvusanalüüsi eesmärk uurida, kuidas Eesti ühiskond on eriolukorras rakendatud meetmed vastu võtnud ehk kas inimesed on jäänud paiksemaks.

“Pärast põhjalikku analüüsi on tänaseks selgunud, et kõige kiiremini saab selle analüüsi tehtud, kui see toimub iga operaatori juures. Elisa, Tele2 ja Telia annavad oma parimad andmeteadlased riigi käsutusse, tehes vajalikud arvutused Statistikaameti kohandatud metoodika järgi. Mobiilioperaatorite tehtud analüüsid vaatab Statistikaamet üle ja positiivse hinnangu korral luuakse sellest koondpilt, mida riik saab soovi korral võtta kasutusele järgnevate piirangute kehtestamisel või seniste leevendamiseks,” rääkis Mägi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.