Uudis

Elisa, Tele2 ja Telia suur võrdlus: kelle mobiilne andmeside on nüüd kõige odavam?

Piiramatut internetti pakuvad ainult Tele2 ja Elisa.Foto: Pixabay

Tele2 tõi täna välja uued erakliendi sidepaketid ja meie analüüs näitas, et kuigi pakettide ülesehitus muutus, siis inimestele läksid pakettide hinnad odavamaks.

Kuidas aga on need paketid võrdluses Elisa ja Teliaga? Mobiilioperaatorid on pakettide võrdlemise teinud keeruliseks, sest mitte ainult andmemahu hulgad pole erinevad, vaid erinevad on ka lisateenused, mis paketiga kaasa tulevad.

Telia pakettides pole hinnale lisandunud kõnehindu. Tele2 ja Elisa pakettidel on kõned ja sõnumid juba hinna sees, mis teeb Telia andmeside võrreldes konkurentidega näiliselt odavamaks.

Nende vajadust ja otstarbekust peab aga iga inimene ise otsustama. Näiteks Elisa pakub kõikide nende pakettidega ka Mobiil-ID-d, mille eest teiste juures tuleb eraldi maksta.

Mida kallimaks paketid lähevad, seda rohkem tuleb lisateenuseid sisse, nagu Elisal reisikindlustus, Telial Spotify sooduspakkumine ja nii edasi.

Meie aga keskendume siin üksnes mobiilsele andmemahule.

Minimaalne kasutaja: võitjat pole

 ElisaTeliaTele2
Maht500 MB50 MB0,4 GB
Maht Euroopa Liidus0 MB50 MB0 GB
Hind4,99 eurot0 eurot4 eurot

Tegemist on ilmselt kõige igavama tabeliga, mis on internet inimesele, kes tegelikult interneti ei vaja. Telial tuleb siin maksta kõneminutite eest ja Tele 2 küsib 400 MB eest 4 eurot. Võitjat siin pole.

Täiendatud: Elisal on ka pakett nimega Soode, mis maksab 4,99 eurot ja pakub Eestis 500 MB andmesidet ning Eestis piiramatult kõneminuteid ja sõnumeid.

Vähene kasutaja 2 GB: võidab Tele2

 ElisaTeliaTele2
Maht2 GB1 GB2 GB
Maht Euroopa Liidus2 GB1 GB2 GB
Hind10 eurot5 eurot8 eurot

Vähese kasutaja on see, et loeb teinekord paari meili ja mõnikord võtab telefonis uudistelehed lahti. Harjumus see tal pole.

Tele2 pakub sellisele inimesele 2 GB andmemahtu 8 euro eest, Elisa 10 euro eest ja Telia pakub 1 GB 5 euro eest. Kõik need gigabaidid on vabalt kasutatavad ka Euroopa Liidus.

Kõige parm valik on ilmselt Tele2, sest Telia 1 GB-st võib ikkagi jääda väheks.

Keskmine kasutaja 5 GB: võidab Tele2

 ElisaTeliaTele2
Maht8 GB5 GB8 GB
Maht Euroopa Liidus4 GB5 GB5 GB
Hind15 eurot12 eurot12 eurot

Keskmine kasutaja kasutab mobiilset andmesidet telefonis iga päev, aga tal pole harjumus enamikku sellest ajast videoid vaadata.

Tele2 pakub 12 eurot eest 8 GB netti (5 GB EL-is), sama raha eest pakub Telia 5 GB netti (kõik kasutatav EL-is) ja Elisa pakub 8 GB andmemahtu 15 euro eest, millest poolt saab kasutada EL-is.

Puhtalt andmeside mahu pealt on parim pakkumine Tele2-l.

Suure mahuga kasutaja: võidab Telia

 ElisaTeliaTele2
Maht10 GB10 GB100 GB
Maht Euroopa Liidus6 GB6 GB0 GB
Hind19 eurot16 eurot15 eurot

See on kõige keerulisem tabel, kuhu panime sisse andmemahu vähemalt 10 GB. Tele2 pakub 15 euro eest lausa 100 GB, kuid kui sa vähegi reisid, siis pead välismaal kallimat internetti juurde ostma. Nii et inimesele, kes reisib, on see riskantne pakett, aga muidu on see väga hea pakkumine.

Telia pakub 16 euro eest 10 GB ja Elisa pakub sama 19 euro eest, Euroopa Liidu andmemaht on sama. Võitjaks jääb siin Telia.

Sa ei pea andmemahu pärast muretsema: võidab Tele2

 ElisaTeliaTele2
Maht50 GB40 GBpiiramatu
Maht Euroopa Liidus10 GB11 GB10 GB
Hind31 eurot29 eurot21 eurot

Piiramatu pakett on ainult Tele2-l ja Elisal, aga oletame, et 40 GB on juba selline maht, mille pärast kuus telefonis sa tegelikult muretsema ei pea, nii et võtame võrdlusesse need paketid.

Elisa pakub 50 GB paketti 31 euroga ja Telia kõrvale 40 GB paketti 29 euroga, nii et siin on nad üsna võrdselt.

Elisal on olemas ka piiramatu andmemahuga pakett, mis maksab 41 eurot, ja Telial on olemas 100 GB pakett, mis maksab 40 eurot. Mõlemal puhul on ELi andmemahtu 15 GB.

Kokkuvõte

Kõige paremat hinda andmeside eest pakub Tele2, üksnes ühes kohas tekib küsimus, aga ka seal võib Tele2 teatud juhtudel parim olla. Näha on et Elisa on keskendunud tervikpakettide müügile ja ei taha andmemahu võidujooksus väga osaleda.

Sidepaketti valides arvesta ka sellega, millise operaatori levi on kõige parem selles kohas, kus sa tavaliselt viibid.

Kõige parema pakkumise aga saad kokkuvõttes ikka siis, kui sa lähed seda ise küsima.

Mobiilioperaatorite erakliendi hinnakirjad on leitavad siit (Elisa, Tele2 ja Telia).

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.