Uudis

Elisa testis üle õhu 5G-internetti, mis lubas VR-prillidega otse vaadata rokkbändi kontserti

Elisa ja Nokia testisid täna esmakordselt Põhjamaades ülikiiret 5G üle õhu fiksinternetti live-võrgus. Nokia ülikoolilinnakus Espoos Soomes loodi võimalus vaadata üle 5G võrgu VR-kaameraga rokkbändi Amorphis live-kontserti virtuaalprillidega.

Üle õhu fiksinterneti tehnoloogia võimaldab viia ülikiire 5G interneti tulevikus iga koduni. 5G raadiosignaal edastatakse kliendile tugijaamast, mis asuvad mastides või majade katustel üle õhu, mis on omakorda ühendatud fiiberoptika magistraalvõrku.

Uus tehnoloogia võimaldas vaadata VR-kaameraga filmitud rokkbändi Amorphis live-kontserti virtuaalreaalsuse prillidega. 5G tehnoloogia on ideaalne vahend selliseks meelelahutuseks, sest võimaldab ülisuuri andmeedastuskiirusi ja madalat hilistumist.

Elisa tehnoloogiaüksuse juhi Toomas Polli sõnul on Elisa ja Nokia poolt testitud uus üle õhu 5G fiksinterneti tehnoloogia oli esimene omalaadne Põhjamaades, mis on alternatiivne lahendus teistele fiksvõrgu lahendustele, et pakkuda tulevikus ülisuuri kiiruseid ja väga head üleriigilist leviala.

“Elisa arendab oma võrke pidevalt, sest soovib pakkuda klientidele parimat võrku ja kasutuskogemust ning läbi selliste testide liigume 5G suunas,” ütles Polli.

Täna läbi viidud test on suur samm edasi ning täiendab kõiki eelmisi Elisa poolt tehtud 5G-teste, kus Elisa katsetas näiteks robotite kaugjuhtimisteenust, 360kraadiste kaamera teenust, tuleviku kiiret mobiilset lairibaühendust ja 3,5 GHz sagedust.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.