Uudis

Elisa toob turule teenuse, mis aitab klientidel vältida õngitsuspettuste ohvriks sattumist

Elisa Netivalvur on esialgu mobiilse interneti kasutajatele.Foto: Remo Tõnismäe, Postimees/Scanpixx

Elisa toob tänasest koos ettevõttega Whalebone turule uue lisateenuse Netivalvur, mis ennetab ja seeläbi kaitseb klienti õngitsuse või pahavara ohvriks sattumast. 

Elisa Netivalvur takistab kliendil sattumast pahatahtlikule veebilehele näiteks mõnele lingile, bännerile või reklaamile vajutades ja hoiatab sind võimaliku pahaloomuliku lehekülje külastamise eest. Elisa uute teenuste juhi Meelis Seeri sõnul toimib teenus anonümiseeritud kujul ja võrgu tasandil ehk Netivalvur ei salvesta kasutaja privaatseid andmeid. “Platvorm ei tea ega salvesta kasutaja igapäevaselt külastatud lehekülgi ega nende sisu, vaid kontrollib ega kasutaja poolt külastatav link pole halvaloomuline või pahalaste halduses. Kui lehekülg on pahalaste käsutuses, hoiatab Netivalvur kasutajat ja blokeerib esmase külastuse veebilehele. Sellegipoolest jääb viimane otsus kliendi enda teha,“ täpsustas Seer.

Netivalvuri teenus on loodud koostöös ettevõttega Whalebone, kes teeb koostööd veel sadade telekomioperaatoritega üle maailma ning ettevõtte täiendab reaalajas blacklisti ehk nimekirja pahadest linkidest.

“Kasutajate delikaatsed andmed, privaatsus ja raha on iga päev ohus. Pole kahtlustki, et peaaegu igaüks on kokku puutunud nende andmete varastamise katsega nagu näiteks võltsitud tekstisõnum, millega üritatakse meelitada klõpsama linki, mis tegelikult viib kas võltsitud e-poodi või muud tüüpi veebisaidile. Kuna ohud on aina keerukamad, siis peavad ka inimesed võtma kasutusele paremaid kaitsemeetmeid. Elisa Netivalvur on siinkohal loomulik valik,” ütles Whalebone tegevjuht Richard Malovič.

Teenuse toimimiseks ei pea kliendid alla laadima ühtegi äppi ega rakendust, sest kontroll toimib Elisa mobiilses võrgus ja seega kõikides nutiseadmetes: telefonides, tahvlites, arvutites ning kõikides veebibrauserites. Esimeses etapis saavad lisateenuse endale soetada kliendid, kes kasutavad Elisa mobiilset internetti (SIM-kaardi põhine lahendus).

Täna saab Netivalvuri teenuse võtta olemasoleva kõne- või mobiilse internetipaketi juurde tasuga 1,49 eurot kuus. Peagi on lisandumas teenuspakett Netivalvur Kodu, mis on lisateenuseks üle õhu koduinternetile ning pakub kaitset kõikidele kodu WiFi kasutajatele (eeldusel, et WiFi pärineb Elisa mobiilse internetiga ruuterist). Netivalvur Kodu tasu on 2,99 eurot kuus ja seda sõltumata kodu-WiFi kasutajate arvust. Tuleval aastal on plaanis lansseerida teenuse võimalus ka Elisa kaabelinterneti klientidele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.