Elisa valmistub 3G võrgu sulgemiseks ja laiendab 2G ulatust

Elisa lisab sulgeb peagi 3G võrgu.Foto: Shutterstock

Möödunud aastal jõudis eestlasteni kauaoodatud 5G, kuid kuna raadiosidesagedused on piiratud ressurss, ootab Elisa sõnul osasid vanemaid võrgutehnoloogiaid paratamatult ees sulgemine, et võtta varasemad sagedused kasutusse 4G ja 5G jaoks. Ka Elisa sulgeb 3G võrgu, kuid augu täitmiseks arendab telekom edasi 2G võrku.

„Olukorras, kus füüsikast tulenevalt on sagedusmahud piiratud, tuleb igal võrguoperaatoril leida kombinatsioon, kuidas just neid tegevusi kõige parema kvaliteediga klientidele pakkuda,“ selgitab Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli.

Vajalikud seadmed lisatakse paljudele tugijaamadele, kus täna 2G võrgukiht puudub. Kokku lisab Elisa võrku järgnevate aastate jooksul enam kui 250 2G tugijaama.

Telekomi klientide käes on jätkuvalt kasutuses 2G ja 3G võrgus töötavaid telefone ning samuti kasutavad neid masinatevahelise side seadmeid, mis pakuvad klientidele erinevaid tööstusautomaatika ja IT-lahendusi. Nende seas on näiteks vanemad raja- ja valvekaamerad.

Polli sõnul oli 3G võrk omal ajal revolutsiooniline edasiarendus 2G-le, kuna võimaldas lisaks helistamisele ka kiiremat internetti mobiilvõrgus tarbida, kuid tänaseks on tema sõnul ootused internetile kasvanud kümnetes kordades. “Seda nii mahtude kui kiiruse osas ning ka maailma parim 3G võrk ei suuda nendele vastata,” lisas ta.

“Seega on ainumõeldav, et internetti pakutakse edasi 4G ja 5G tehnoloogiatega. Kõneside osas tarbijad mingit muudatust ei tunneta, sest vastavalt telefoni võimekusele toimib kõnesideteenus, kas 2G võrgus või 4G VoLTE kõnetehnoloogiaga,“ lisas Polli.

Elisa teavitab eelnevalt kõiki kliente vastavatest muudatustest ning täpsema ajagraafiku 3G võrgu sulgemise osas avalikustab telekom tulevatel kuudel.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.