Uudis

Elisa võtab vajadusel Huawei telefonid müügist ära

Elisa otsustab Eestis Huawei telefonide müügi jätkamise või lõpetamise lähtuvalt sellest, kas Eesti ostjad soovivad telefone, millel võib-olla Google’i äppe pole, ütles Elisa Eesti juht Sami Seppänen Geeniusele.

“Peab vaatama, kuidas turg käitub, mida ta tahab ja mida ei taha,” ütle Seppänen vastuseks küsimusele, kas nad on plaaninud Huaweid müügilt ära võtta. “Meil ei ole agendat ei ühe, teise ega kolmanda tarnija puhul. Meie sortiment on see, mida klient meilt ootab.”

Seppänen rääkis, et tema arusaamist mööda tähendaks Huawei sundimine avatud lähtekoodiga Androidile, et telefonides poleks enam näiteks Google Mapsi, YouTube’i ja Google Play äpipoodi.

“Kui sul ei ole neid kolme, siis mida sa selle Androidiga üldse teed,” lausus Seppänen.

Ta rõhutas, et kõigile oleks parem, kui USA praegune otsus oleks musklite näitamine kaubandussõjas ning kui millalgi tuleb USA-Hiina kaubanduslepe, siis laheneb ka Huawei küsimus.

Ma väga, väga, väga loodan, et see on lihtsalt musklinäitamine, mitte lõplik asjaolu,” lausus ta. “Androidi telefonituru konkurents saaks kõvasti pihta, mis ei ole kellelegi kasuks. Midagi head seal ei ole.”

Ta avaldas ka kahtlust, kas USAl on oma praegusest otsusest midagi võita.

“Nad survestavad Hiinat, et nad peavad olema võimelised tootma kõik need komponendid, mida täna suures osas tehakse Ameerikas,” rääkis Seppänen. “Sellega saavad pikas perspektiivis Qualcomm ja teised firmad uue konkurendi, mida siiamaani pole täies mahus eksisteerinud.”

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.