Uudis

Elisas saab tänasest 4G- ja WiFi-võrgus helistada

Foto: Scanpix / AFP

Tänasest on Elisa klientidele avatud VoLTE ja VoWiFi teenused, mis toovad klientidele senisest veelgi paremad levitingimused siseruumides, võimaldades teha mobiilkõnesid üle 4G- või WiFi-võrgu.

VoLTE aitab telefoni hoida pidevalt 4G võrgus, võimaldades üheaegselt kvaliteetset kõnesidet ja kiiret internetiühendust. Lisaks vähendab see koormusi 2G ja 3G võrkudes.

“Kui telefoniga tehakse näiteks hotspoti, siis ei katke kõne ajal ka andmesideühendus ja kiire internet jääb kliendile alles,” rääkis Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Mailiis Ploomann.

VoWiFi puhul kasutatakse kõne tegemiseks nutitelefoniga ühenduses olevat WiFi-võrku ja teenus on põhimõtteliselt 4G-telefonikõne pikendus.

“VoWiFi eeliseks on see, et klient ei pea kehva siselevi puhul enam aknale või rõdule rääkima minema,” ütles Ploomann. “Lisaks aitab VoWiFi kulusid vähendada, kuna helistad ja võtad kõnesid vastu sõltumata asukohast alati koduvõrgu hindadega. Näiteks Türgis puhkusel olles saad VoWiFit kasutades kõnede vastuvõtmise tasust pääseda.”

VoLTE tuge välismaal reisides veel pole.

VoLTE puhul on Elisa poolt kõnekvaliteet alati kontrollitud ja tagatud, kuid VoWiFi puhul sõltub kõne kvaliteet WiFi võrgu koormusest. Ehk kui WiFi võrku on ühendatud mitmeid internetitarbijaid, siis võib kõne kvaliteet varieeruda.

Hetkel toetavad VoLTE ja VoWiFi teenuseid mitukümmend nutitelefoni ning Elisa spetsialistid tegelevad valiku laiendamisega. Juhul, kui tootja on vastava funktsiooni mudelile lisanud, töötavad õige pea kõik Elisast ostetud nutitelefonid nii VoLTE kui VoWiFis.

VoLTE ja VoWiFi toega nutitelefonid:

  • Huawei P30 Pro, P30, P20, P20 Pro, P20 Lite, Mate 20 Lite, Mate 20 Pro, Mate 10 Pro, Mate 10 Lite,  P Smart (2018; 2019)
  • Samsung S8, S8+, S9, S9+, Note 9, A9 (2018) (9. seeria Samsungides hetkel ainult VoLTE), S10+, S10, S10e, A50, A40, A10, A70, A20e
  • Sony XZ2, XZ2 Compact, XZ3, Xperia 10, Xperia 10 Plus, Xperia 1

VoLTE ja VoWiFi teenus on tänasest aktiveeritud järgmistel pakettidel: Nutikalt Euroopas 25/31/41, Nutikalt Põhjamaades 36/49 Nutikalt Soomes 41.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.