Uudis

Elon Musk: inimestest peavad saama küborgid, muidu kaotame me arvutite üle kontrolli

Tuntud futurist ning ettevõtja Elon Musk esines sel nädalal Dubais toimunud World Government Summit konverentsil, kus ta rääkis asjadest, mis panid konverentsikülastajad ahhetama.

Jätkates varemgi esitletud mõttekäiku, teatas Musk, et tehisintellekti arenedes peavad arenema ka inimesed. Musk viitas oma sõnavõtus sellele, et kui arvutid jõuavad omavahelise suhtluse pidamiseks vahetada sekundis triljon bitti, siis nutitelefonil sõrmitsevad inimesed suudavad sama ajaga üksteisega vahetada vaid 10 bitti.

“Ma arvan, et aja möödudes näeme me tõenäoliselt bioloogilise ja digitaalse intellekti ühinemist,” rääkis Musk. “Peamiselt puudutab see andmeedastust, põhiliselt aju ja digitaalse inimversiooni vahelist ühendust, eriti väljundit.”

Tesla ja SpaceX tegevjuht Musk viitas sellele, et tema nägemusel võiks tulevikus inimaju osata informatsiooni omandada tänu tehisintellektiga suhtlemisele praegusest kordades kiiremini. Musk näeb, et kui inimesed kirjeldatud muutust ei läbi, lähevad arvutid meist ette ning inimrass ei oma enam arvutite üle enam kontrolli.

Musk tõdes, et tänu tehisintellekti arengule kaotavad paljud inimesed oma praeguse töö. Et vältida massilise tööpuudusega kaasnevat kaost, leiab ettevõtja, et riigid peaksid elanikele maksma põhisissetulekut ehk nn kodanikupalka.

20 aasta pärast on kõik autod isesõitvad

Lisaks futuristlikele teemadele rääkis Musk ka isesõitvatest autodest, mis on viimasel ajal väga populaarseks osutunud. Hinnates autotööstuse seniseid arenguid, leiab Musk, et üleminek täiesti isesõitvatele autodele võtab aega 20 aastat.

“Maailmas on 2 miljardit autot ning keskmiselt toodetakse aastas juurde 100 miljonit uut autot. Auto keskmine eluiga, enne selle täielikku hävitamist, on 20-25 aastat. See tähendab, et 20 aasta pärast on kõik teedel olevad autod isesõitvad”.

Muski varasemate sõnavõttude kohaselt peaksid esimesed Tesla täiesti autonoomsed autod klientideni jõudma juba sel aastal. Muski hinnangul on juba 10 aasta pärast kõik uued autod isesõitvad.
https://www.youtube.com/watch?v=rCoFKUJ_8Yo

Avafoto: kuvatõmmis, YouTube

Märksõnad:

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.