Endise IT-ministri Kert Kingo algatatud töörühmad jätkavad tööd

Endine väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo (EKRE) algatas ministrina e-valimiste töörühma, mille rakendamise kohta tellis riik äsja auditi.Foto: Scanpix

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Kert Kingo tagasiastumisavaldus ei mõjuta tema algatud e-valimiste ja IKT seadmete usaldamise töörühmade tööd.

Koos ministriga vabastatakse ametist nõunikud Mihkel Tammet ja Hele Karilaid. Kuupäevaliselt lõpetatakse nõunikega allkirjastatud töölepingud samal ajal, kui president rahuldab ministri tagasiastusmisavalduse.

Tammet kuulub ka e-valimiste töörühma koosseisu, kuid kas ta jätkab seal on juba uue ministri otsustada. Kuigi valitsuse istungi tänasest päevakorrast nähtub, et IT-ministri teemasid on justkui näiliselt võtnud üle välisminister Urmas Reinsalu ei pea see majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) sõnul paika.

Kas välisminister võtab IT-ministri ülesandeid üle?

Valitsuse tänase istungi päevakorras on punkt, mis puudutab valitsusdelegatsiooni moodustamist rahvusvahelise telekommunikatsiooni liidu ülemaailmsel raadioside konverentsil osalemiseks ja volituse andmist.

Kuigi eelnõu puudutab konkreetselt väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri pädevusse kuuluvaid teemasid esitles seda välisminister Urmas Reinsalu.

MKMi nõuniku Laura Laasteri kinnitusel ei ole see märk sellest, et Reinsalu oleks saanud endale IT-ministri kohustusi. Samas tõdes Laaster, et kuna president ei ole minister Kingot ametist veel vabastanud täidab ta veel ministri tööülesandeid. Seetõttu ei osanud nõunik öelda, mis on Kingo viimane ülesanne ministrina.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.