Endise ministri otsusel palkab riik e-valimiste riskidele keskenduva ametniku

E-hääletamise rakendus.Foto: Geenius

Endise väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Kaimar Karu otsusest tulenevalt palkab riik peagi ametniku, kelle esmaseks tööülesandeks saab olema e-valimiste riskidele keskendumine. 

Kohale kandideeris viis inimest

Mullu detsembris leidis kulminatsiooni majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) e-valimiste töörühm. Töörühma lõpetamise järgselt ei ole riigi küberturvalisuse poliitika juhi Raul Rikki sõnul selle liikmed ametlikus formaadis ühtegi kohtumist pidanud ning töörühma liikmetega ei ole ka ministeeriumi esindajad suhelnud. 

Küll aga palkab MKM peagi ametniku, kelle esmaseks tööülesandeks saab esmalt olema e-valimiste riskidele keskendumine. 

“Järgmine samm on see, et võtame ministeeriumisse tööle ühe inimese, kes riski vaatest keskenduks rohkem e-valimistele. Eesmärk on see, et me saaks algatada e-valimistega seotud riskide analüüse tervikvaatest, et ta ei keskenduks ühelegi osale e-valimiste turvalisuselt vaid võtaks terve protsessi fookusesse,” ütles Rikk

Otsuse palgata e-valimiste riskidele keskenduv ametnik tegi endine väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu. Ametlikult saab töötaja ametinimetuseks küberriskide nõunik ning positsioonile kandideerimine löödi lukku eelmise nädala alguses. Kandideerimiseks pidid huvilised kirjutama essee teemal “E-valimistega seotud riskide halduse problemaatika.”

Konkursil kandideeris viis inimest, kuid kuna valikuprotsess alles käib ei osanud MKMi avalike suhete esindaja Laura Laaster veel öelda, millal uus töötaja ametis alustab. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.