Uudis

Enim numbreid on tänavu kaotanud Telia, firma peab põhjuseks konkurentide agressiivset müügitööd

Telia logo.Shutterstock

Numbriliikuvuse statistika kohaselt on kolmest sideoperaatorist kaotanud kõige rohkem telefoninumbreid sel aastal Telia. Firma ise peab põhjuseks konkurentide jõulist müügitööd ja märgib, et numbriliikuvus ei kajasta kohaliku mobiilsideturu tegelikku seisu.

Kokku on tarbijakaitse ja tehnilise järelvalve ameti (TTJA) statistika järgi kaotanud Telia netoarvuna sel aastal seitsme kuuga 4223 numbrit. Tele2 on seevastu ilma jäänud 1608 numbrist. Elisa on aga enda võrku juurde saanud 5818 numbrit.

Telia Eesti erakliendiüksuse juht Kristjan Viilmann kommenteeris, et olenemata selle aasta tulemustest on numbriliikuvus Telia jaoks viimastel aastatel siiski kokkuvõttes plussis.

“Tõsi, Telia on sel aastal numbriliikuvuse vaates mõningases miinuses, kuid meie viimaste aastate numbriliikuvuse bilanss on kenasti plussis ning täname kõiki oma kliente usalduse eest,” ütles ta.

“Tänasel mobiilsideturul mõjutab numbriliikuvuse tulemust eeskätt mõne konkurendi väga agressiivne müügitöö, eesmärgiga näidata häid tulemusi just avaliku numbriliikuvuse statistikas,” lisas Viilmann.

Selle saavutamiseks viiakse tema sõnul hinnad äärmiselt madalaks ning meelitatakse kliente enda juurde erinevate lubadustega. “Samas näeme omalt poolt, et mõne aja möödudes pöördub osa kliente meie juurde tagasi, põhjuseks siis kas pettumine või soov varasema kliendikogemuse järele,” märkis ta.

“Kohaliku mobiilsideturu tegelikku seisu numbriliikuvus siiski ei kajasta,” möönis Viilmann. “Telial on täna Eestis enam kui miljon mobiililiitumist ning see number on tänavu teises kvartalis võrreldes eelmise aasta sama ajaga kasvanud pea 50 000 võrra.”

 JaanuarVeebruarMärtsAprillMaiJuuniJuuliKokku
Telia-248-278-679-816-429-803-970-1608
Elisa766261181121272989710975818
Tele2172-354-502-396-306-99-123-1608

Ka TTJA märgib statistika juures, et liikunud numbrite arv kajastab reaalsete tava- ja mobiiltelefoninumbrite üleminekut ühe sideettevõtte juurest teise juurde. Seetõttu puudub liikunud numbrite arvul otsene seos sideettevõttega liitunud või sealt lahkunud klientide üldarvuga, sest ühel kliendil võib olla mitu numbrit, kuid samas üks liitumisleping.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.