ERM avanes ilma ingliskeelse veebita, mis rahvaalgatuse korras tehti ühe õhtuga ära

erm_0.jpg

Täna avati Tartus publikule Eesti Rahva Muuseum (ERM). Kui muuseumi eksponaatidega jõuti õigeks ajaks valmis, siis kahjuks ei saa sama öelda ERMi tutvustava kodulehe kohta, mis on hetkel olemas vaid eestikeelsena. ERM-i avalike suhete juht Kaarel Tarand sõnas ERR-ile antud lubaduses, et kodulehe võõrkeelsed versioonid valmivad esimesel võimalusel, aga mitte vähem kui kuu jooksul.

Tarandi vastusest ajendatult leidis kommunikatsioonivaldkonnas töötav Triin Männik, et ingliskeelne koduleht on ERMi jaoks hädavajalik. Männik leidis, et selle kodulehe võiks ta ERMi jaoks kasvõi ise ära teha. Idee pakkus huvi ka Männiku kolleegile Margus Palule, kes näitlikult öeldes hüppas paati ning koos asuti idee kallal töötama.

ERM võib rahvaalgatuse käigus loodud kodulehe saada endale tasuta

Ideest teostuseni jõuti paari tunniga. Domeeniks valiti estoniannationalmuseum.ee, kust saab ingliskeeles ERMist väga põhjaliku ülevaate. Kodulehel on olemas kogu info, mida üks muuseumikülastaja võiks otsida nagu nt piletiinfo ja isegi pildigalerii. Kodulehe tehnilise lahendusega aitas huvilisi eestlaste veebiarenduskeskkond Voog.

“Erilist agendat meil ei ole. Meile tundus arusaamatu, et nii vägeval asjal nagu uus ERM ei ole ingliskeelset veebi ja siis me tegime ühe, sest muuseum on tänasest lahti ja välispressiga igapäevaselt tööd tehes oskame hinnata seda, et täna ja lähipäevad on see aeg, kui asja kohta infot otsitakse,” sõnas Geeniusele rahvaalgatuse üks teostajatest Margus Palu.

Lisaks Männikule, Palule ja Voog-ile aitas rahvaalgatuse korras valminud kodulehele piltide osas kaasa fotograaf Tõnu Tunnel.

Palu kinnitusel on nad valmis kodulehe ERMile loovutama kasvõi kohe ning ilma tasuta. “Kohe kui ERM saab oma ingliskeelse kodulehe üles, suuname domeeni ära. Väga tore oleks, kui nad nüüd selle peale kiiresti ametliku lehe üles saaksid (kas siis antud lehe põhjal või oma enda),” täpsustas Palu.

Rahvaalgatuse korras tehtud veebilehele pakkus tasuta kasutamiseks oma fotosid ka Geenius.ee.

Avafoto: Tanel Meos

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.