Uudis

Ernst Young distantseerib end Eestis miljoneid koguvast blockchaini-ettevõttest

Foto: Polybius kodulehekülg

Konsultatsioonifirma Ernst Young (EY) teatas, et firma ei ole mitte kunagi teinud koostööd Polybius Cryptobankiga ega neid nõustanud. “Oleme neile advokaadi vahendusel edastanud ametliku nõudmise, et nad lõpetaks meie brändi ja nime väärkasutamise,” teatas EY Eesti esindaja.

Kuigi Eestis blockchain-panka ehitava Eesti firma Polybius Foundation OÜ kodulehel leiab ettevõtte nõunike nimistust veel EY pangaoperatsioonide ja -tehnoloogiate ning finantsteenuste nõustaja Daniel Haudenschildi nime, kirjutas Financial Times 8. juunil, et EY teatel ei kuulu Daniel Haudenschild enam nende ridadesse ning tema kommentaarid EY blockchaini strateegia kohta on ebakorrektsed.

Financial Times uuris Haudenschildilt Polybiuse omanike ja tegevuse kohta, kuid nõustaja ei osanud selle kohta konkreetset vastust anda. “Ma arvan, et see muutub tulevikus oluliselt läbipaistvamaks, kui nad hakkavad pangalitsentsi taotlema,” vastas ta. Haudenschild õigustab, et Polybius ei väidagi praegu, et neil oleks pangalitsents ning ICO (initial coin offering – krüptorahal põhinevate osakute pakkumine) edust sõltub see, kui kaugele nad panga ideega jõuavad.

Koostöö lõppemist kinnitas ka Polybiuse esindaja Pavel Tsihhotski investoritele mõeldud jutukanalis: “Kuna Daniel esindas EY-d siis, kui me alustasime koostööd, kasutasime ka nende logo oma kodulehel. Kuna aga Danieli ja EY teed on lahku minemas, siis tegi EY selgeks, et meie leping kehtis ainult Danieliga ning meie koostöö on lõppenud,” teatas Tsihhotski.

Täiendatud 7.07.2017: EY täpsustas, et firma ei ole mitte kunagi teinud koostööd Polybius Cryptobankiga. Artikli esialgses versioonis oli kirjas, et EY lõpetas Polybiusega koostöö juuni alguses.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.