Uudis

Erply tegijad said valmis uue tasuta äpiga, millega Eesti firmad saavad spordi- ja muid kulusid hüvitada

FNE on Erply tegijate uus eraldiseisev äpp.Foto: Hans Lõugas

Alates eelmise aasta algusest kehtib Eestis kord, et ettevõtted saavad iga töötaja puhul hüvitada 100 eurot tervise- ja spordikulutusi kvartalis. See peaks soodustama tervislikke eluviise, aga iga firma peab rangelt arvet pidama, millise töötaja ja kohta milliseid kulusid hüvitati.

“Erply raamatupidajat tabas seejärel bürokraatiarünnak. Spordihüvitiseks esitatud arvetest sai raamatupidajale ootamatu lisatöö: pealegi pidi sageli arvete kohta üle küsima ja taotlusi uuesti täitma. Olukord tuli kiiresti lahendada,” rääkis Eesti äritarkvara Erply juht Kristjan Hiiemaa. Nii läheneski Hiiemaa sõnul nende tarkvarafirma probleemile oma relvadega ja lõi tema töö kergendamiseks uue veebikeskkonna nimega FNE.

FNE on sisuliselt moodne, lihtne ja tasuta tööriist, kuidas töötaja saab ettevõttele kuluaruande teha.

“Tegemist on veebirakendusega, mis töötab igas seadmes, olgu selleks siis töötaja nutitelefon, tahvel või lauaarvuti. Kõik, mida tööandjal on vaja teha, on luua oma firmale kulude aruandluseks keskkond ning määrata juurdepääsuõigused ja funktsionaalsused,” rääkis Hiiemaa.

Esimene samm spordikulud, edasi muud hüvitised

Ladusalt toimiv automatiseeritud spordihüvitise äpp viis edasi järgmiste arendusteni. Nüüdseks on platvormi FNE katuse alla koondunud lisaks spordihüvitisele veel ka muud arved ja kinnitused: lähetuskulude aruanne, sõidupäevik, jooksvate kulude dokumendid.

Hiiemaa sõnul on FNE loomine aidanud neid neljal moel. Esiteks on lõppenud tšekkidega majandamine, sest kõik kuludokumendid saab talletada digitaalsena ühte kohta ning need on osapooltele igal ajal nähtavad ja ligipääsetavad.

Teiseks on keskkond kaasaegne ja mugav – kõik on automatiseeritud, turvaline, ja mis peamine, ei teki segadusi ega vigu. Süsteem on üles ehitatud nii, et kuluaruande esitaja täidab vaid vajalikud lahtrid ja hetkel, kui ta vajutab “send”-nuppu, jõuab dokument saajani.

Kolmandaks on äpis hulk vajalikke funktsioone ja see valik on põhimõtteliselt lõputu. Praegu saab arvestada spordi- ja tervise, lähetus- ja jooksvaid kulusid ning pidada sõidupäevikut. “Kui tekib vajadus uue kuluaruande vormi järele, saab selle sinna kiiresti lisada,” ütles Hiiemaa.

“Neljandaks teeb äpp sinu eest automaatselt ära terve rea tehinguid. Näiteks arvestab lähetuskulude puhul vastavalt sihtkohale päevarahade ja eri valuutadega, spordihüvitise äpp näitab järelejäänud limiiti,” rääkis Hiiemaa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.