ERRi telekanalite äpid nüüd saadaval ka Apple TV ja Android TV jaoks

ERRi telekanalite äpid Apple TV-s. Foto: Tambet Kask

Eesti Rahvusringhäälingul valmisid uued versioonid ETV, ETV2 ja ETV+ telekanalite äppidest, mis on mõeldud Apple TV ja Android TV seadmetele. Kui Android TV äpp on olnud saadaval juba pea nädala, siis Apple TV oma jõudis äpipoodi täna.

Äppides on olemas otse- ja järelvaatamise võimalused. Meile andis äpi kohta tagasisidet Geeniuse lugeja Tambet, kelle sõnul toimib Apple TV äpp kiirelt, sel on selge kasutajaliides ning saated on katalogiseeritud.

“Kui valida kataloogist saade, näitab ta selle kõiki osasid. Miinuseks on see, et nimekirjas on ka need osad, mida enam järelvaadata ei saa,” kirjeldas äpi toimimist Tambet.

ERR-i uue meedia direktori Jaanus Lillenbergi sõnul on neil üldisem eesmärk olla kasutajale kättesaadav nii otse- kui ka järelvaadatavana.

“Kui saime ühe Android TV televiisorite müüja käest analüüsi, mis prognoosis selleks aastaks telerite müügi viiekohaliseks, otsustasime, et kuna äpi põhi on Androidi operatsioonisüsteemi jaoks olemas, siis TV-lahendus on muutunud meile taskukohaseks,” ütles Lillenberg. “Apple TV otsustusmehhanism oli sarnane, iOSi äpp oli varem valmis tehtud.”

Otsepilt on nii Apple TV-s kui Android TV-s läbi äpi HD-kvaliteedis, kuid järelvaatamine praegu veel SD-kvaliteedis, sest ETV testib hetkel HD-järelvaatamise tehnilist platvormi ning lisab selle nii veebi kui seadmetesse mõne aja pärast.

Uute äppide arendus kestis umbes kaks kuud.

Saadete valik ERRi Apple TV äpis. Foto: Tambet Kask
Märksõnad: , , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.