Uudis

Esimesed muljed: see dokk teeb uuest Galaxy S8-st lauaarvuti

DeX dokk teeb telefonist lauaarvuti. Opsüsteemiks on Android. Foto: Tanel Meos

Samsung esitles eile oma nutitelefonide uut lipulaeva Galaxy S8, aga suure esitluse virr-varris võis paljudel jääda märkamata lisaseade DeX, milles võib peituda Galaxy S8 edu.

Tehnoloogiliselt ei ole DeX dokk midagi uut, viimati proovis analoogse tootega turgu vallutada Microsoft. DeXil on kaks USB liidest, HDMI ühenduspesa ning isegi võrgukaabli ühendamise võimalus. Lisaks USB seadmetele toetab DeX ka kõiki Bluetoothi lisaseadmeid.

Tänu DeX dokile ei pea kontoris töötavad inimesed kaasas tassima rasket sülearvutit vaid saavad piirduda sellega, et laual on monitor, klaviatuur ja hiir ning ühendades telefoni dokki saab seda justkui tavalise lauaarvutina kasutada.

Kas töötab ka sujuvalt?

Samsungi demoüritusel proovimiseks väljas olnud dokk töötas kiirelt ning sujuvalt. Kõik toimis nagu tavalisel lauaarvutil ehk äpid avanesid kiirelt ja ka hiir liikus sujuvalt.

Dokk ise näeb välja nagu väike laadimispesa telefonile, selle küljes on USB- ja muud liidesed. Foto: Tanel Meos

DeX dokil ei ole enda mälu ehk selle abil peegeldatakse telefonis olev pilt suuremale monitorile, mis tähendab, et kasutaja päralt on kõik Androidi rakendused. Et telefon ei kuumeneks sellise kasutuse puhul üle on dokki sisseehitatud jahutussüsteem.

Ilma põhjalikuma testimiseta saab esialgu DeXi suurimaks miinuseks pidada seda, et see töötab vaid S8-ga, mis tähendab, et kõigi teiste Androidi või isegi Samsungi telefonide kasutajad ei saa sellest lisaseadmest kasu lõigata.

DeX Doki eeldatav jaehind hakkab olema 150 eurot ning see peaks Eestis jõudma müügile aprilli lõpus või mai alguses.

Täiendatud 10:15, täpsustad müügile jõudmise aega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.