Uudis

Esimesed Smart-ID kasutajad peavad hakkama sertifikaate uuendama

Smart-ID on juba jõudnud kõikidesse riiklikesse e-teenustesse.Foto: SK

Smart-ID sai kolm aastat vanaks ja see tähendab, et esimesed Smart-ID kasutajad peavad hakkama sertifikaate uuendama. Sertifikaatide uuendamine toimub Smart-ID rakenduses.

Aktiivsed Smart-ID kasutajad saavad uuendamise vajadusest teada rakenduse kaudu. Neile, kes Smart-ID äppi sageli ei kasuta, võib jõuda enne kohale SK ID Solutionsi saadetud e-kiri.

On oluline silmas pidada, et teavitus ning uuendamine kui uus funktsionaalsus võivad viimase aja õngitsusrünnete kontekstis näida kahtlastena ning seetõttu on kõige turvalisem tegevust alustada otse Smart-ID rakenduses, mitte liikuda sinna läbi mõne viite – sel moel saavad kasutajad kindlasti vältida pahatahtlikku eksitamist.

2017. aasta veebruari alguses võtsid esimesed Eesti e-teenused kasutusele SK ID Solutions loodud uue elektroonilise identiteedi lahenduse Smart-ID, mis töötab enamlevinud nutiseadmetel.

“Nende aastatega on Smart-ID läbinud mitmeid uuendusi, üheks olulisemaks verstapostiks oli 2018. aasta novembris saadud kõrgeim võimalik usaldustase (QSCD), mis annab võimaluse luua Smart-IDga Euroopa Liidu riikides võrdväärselt omakäelise allkirjaga tunnustatud digiallkirju. Loogilise jätkuna saab alates möödunud sügisest Smart-ID-ga siseneda ka Eesti riiklikesse e-teenustesse,” ütles SK ID Solutionsi juht Kalev Pihl.

“Järgnevate kuude jooksul hakkame pakkuma ka võimalust biomeetrilise passiga Smart-ID-d uuendada ja mugavamalt telefone vahetada. Uus biomeetriline lahendus on juba läbinud põhjaliku auditi ja praegu hindab seda riiklik järelevalve. Kuigi hetkel on Smart-ID kasutajatel uuendamiseks endiselt vaja ID-kaarti või Mobiil-ID-d, muutub see peatselt nii, et piisab ka ainult passist,” ütles Kalev Pihl.

Kui esimese 18 kuuga hakkas Smart-ID-d kasutama miljon inimest, siis kolm aastat hiljem on selle kasutusele võtnud juba rohkem kui 200 e-teenust ja 2,6 miljonit inimest, kes teevad igas kuus üle 50 miljoni tehingu.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.