Uudis

Esimesed Smart-ID kasutajad peavad hakkama sertifikaate uuendama

Smart-ID on juba jõudnud kõikidesse riiklikesse e-teenustesse.Foto: SK

Smart-ID sai kolm aastat vanaks ja see tähendab, et esimesed Smart-ID kasutajad peavad hakkama sertifikaate uuendama. Sertifikaatide uuendamine toimub Smart-ID rakenduses.

Aktiivsed Smart-ID kasutajad saavad uuendamise vajadusest teada rakenduse kaudu. Neile, kes Smart-ID äppi sageli ei kasuta, võib jõuda enne kohale SK ID Solutionsi saadetud e-kiri.

On oluline silmas pidada, et teavitus ning uuendamine kui uus funktsionaalsus võivad viimase aja õngitsusrünnete kontekstis näida kahtlastena ning seetõttu on kõige turvalisem tegevust alustada otse Smart-ID rakenduses, mitte liikuda sinna läbi mõne viite – sel moel saavad kasutajad kindlasti vältida pahatahtlikku eksitamist.

2017. aasta veebruari alguses võtsid esimesed Eesti e-teenused kasutusele SK ID Solutions loodud uue elektroonilise identiteedi lahenduse Smart-ID, mis töötab enamlevinud nutiseadmetel.

“Nende aastatega on Smart-ID läbinud mitmeid uuendusi, üheks olulisemaks verstapostiks oli 2018. aasta novembris saadud kõrgeim võimalik usaldustase (QSCD), mis annab võimaluse luua Smart-IDga Euroopa Liidu riikides võrdväärselt omakäelise allkirjaga tunnustatud digiallkirju. Loogilise jätkuna saab alates möödunud sügisest Smart-ID-ga siseneda ka Eesti riiklikesse e-teenustesse,” ütles SK ID Solutionsi juht Kalev Pihl.

“Järgnevate kuude jooksul hakkame pakkuma ka võimalust biomeetrilise passiga Smart-ID-d uuendada ja mugavamalt telefone vahetada. Uus biomeetriline lahendus on juba läbinud põhjaliku auditi ja praegu hindab seda riiklik järelevalve. Kuigi hetkel on Smart-ID kasutajatel uuendamiseks endiselt vaja ID-kaarti või Mobiil-ID-d, muutub see peatselt nii, et piisab ka ainult passist,” ütles Kalev Pihl.

Kui esimese 18 kuuga hakkas Smart-ID-d kasutama miljon inimest, siis kolm aastat hiljem on selle kasutusele võtnud juba rohkem kui 200 e-teenust ja 2,6 miljonit inimest, kes teevad igas kuus üle 50 miljoni tehingu.

Ära jää ilma päeva põnevametest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.