Uudis

ESTCube-2 soovitakse orbiidile saata Eesti sajandaks sünnipäevaks, vabatahtlikud saavad projektiga liituda

estcube-1_finally_ready_for_space.jpg

ESTCube’i meeskond, mis saatis mõned aastad tagasi orbiidile sateliidi ESTCube-1 plaanib selle täiustatud versiooni, ESTCube-2 kosmosse saata Eesti sajandaks sünnipäevaks. 15. märtsil toimuval infopäeval loodab ESTCube enda ridadesse leida ka hulga vabatahtlike.

Missiooni ESTCube-2 eesmärk on tehnoloogia testimine. Testitakse orbiidi kõrguse langetamist plasma pidurdamise abil, elektrilise päikesepurje (E-sail) tehnoloogiat ja uudset satelliidi alamsüsteemi lahendust.

"ESTCube ootab oma ridadesse kõiki huvitatuid. Alates tehnilisest poolest, kes reaalselt saavad satelliidi kokku panna ja orbiidile saata kuni disainerite, marketingi ja rahastuse inimesteni,"ütles ESTCube’i esindaja Karl Reinkubjas. "Meil on ka suurepärane mentoriprogramm, kes jälgivad meie tiimide tööd ja arengut ning mõtlevad noortega kaasa."

"ESTCube-1 meeskonnast tegutsevad aktiivselt kaasa ligi 20 peamiselt inseneri taustaga noort. Peamise erinevusena võrreldes eelmise projektiga soovime kaasata nnpehmeteerialade inimesi. 15. märtsil toimuval värbamisüritusel soovime saada kokku 50 liikmelise tiimi, millest vähemalt 30 moodustavad tehnilise meeskonna."

Lisaks tehnilisele personalile otsib ESTCubei’i meeskond enda sekka ka muid toetavaid isikuid, kes tegeleksid rahastuskampaania, meedia, disaini ning personalijuhtimisega.

ESTCube’i infopäev toimub 15. märtsil Tartu Ülikooli Physicumis.

Foto: ESTCube

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.