Viimase kahe kuu jooksul kogesime, et kaugtööd ei saa püsivalt teha kodus. Selle tööviisi võlu ei ole tingimata pikkade perioodide vältel töötamine kodusel diivanil ja pidžaamas, vaid pigem muudab kaugtöötamise atraktiivseks see vaheldus, mida pakub võimalus töötada erinevates keskkondades.
Igapäevane retk traditsioonilisse kontorisse suudab tööellu vaheldust tuua vaid vähesel määral. Vahelduse otsinguil – töötades vahepeal ka kodust ja kohvikutest – kipume aga unustama ära kogu töökoha ergonoomika.
Nende kahe ühenduskoht võiks tekkida sellest, kui avame oma kontorid jagamismajandusele, nagu me oleme oma kodude uksed avanud turismile ja oma sõiduvahendid igapäevasele sõidujagamisele.
Selline lahendus võimaldaks töötajatel periooditi valida omale sobiv kontorikeskkond paljude valikute hulgast, olenevalt kriteeriumitest, mis parasjagu olulised on. Näiteks kus asub klient või kust õhtul kõige kiiremini trenni jõuab. Ehk siis me ei kulutaks üleliigselt aega transpordile, vaid töötaksime seal, kus meil on mõistlik või vajalik olla.
Tähtis on ka vajadus võimaldada endale aega keskendumiseks, mida ei katkesta kõrval istuv meeskonnaliige, küsides laste ja nädalavahetuse seikluste järele. Keskendumine on võimalik saavutada lihtsamalt keskkonnas, mis sobib just tol hetkel vajalike tulemuste saavutamiseks, segamatult igapäevastest rutiinidest, mis püsikontoreid paratamatult saadab.
Ettevõtja, kas oled valmis?
Uus lähenemine annab võimaluse tööandjal tuua kokku oma töötajad just nendel aegadel, kui seda on vaja. Muul ajal annab see neile töötajatele, kes seda soovivad, vabad käed suuremaks eneseregulatsiooniks. Uus töötamise mudel viib meid lähemale usalduspõhise töökultuuri laiemale levikule, mis aitab suurendada tööga rahulolu ja vähendada läbipõlemist.