Uudis

Ettevaatust! Eestlaste seas on levima hakanud Norwegian Airlinesi libakampaania

Facebookis on ringlema läinud Norwegian Airlinesi libakampaania, kus huvilistele lubatakse ühe euro eest lennupileteid. Tegelikkuses liidetakse huviline aga tasulise programmiga, mis võtab iga kuu ta pangaarvelt 50 eurot.

Petulingile minnes tuleb vastata kolmele küsimusele, mispeale leht justkui analüüsiks, kas vastaja osutus võitjaks. Muidugi see nii läheb ning seejärel tuleb jagada võitu sotsiaalmeedias, et pettus saaks sel moel kaugemale levida.

Kui see tehtud, tuleb sisestada oma kontaktandmed ning suunduda edasi järgmisele lehele, kus tuleb registreerida veel üks konto ning sisestada krediitkaardiandmed. Kui see tehtud, siis hakkab kuu aja pärast kaardilt kaduma 50 eurot kuus.

Tegu on viimasel ajal üsnagi populaarseks muutunud libalooside vormiga, kus üheks osaks on pettuse levitamine sotsiaalmeedias, teiseks kontaktandmete kokku korjamine ning kolmas inimestelt raha välja petmine.

Sellistel puhkudel tasub meeles pidada, et lennufirmad või muud ettevõtted ei jaga sellisel teel tooteid ning pigem tasub lehti külastades ettevaatlik olla.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.