Uudis

Ettevaatust: Telia Eesti klientidelt üritatakse petukirjadega raha välja petta

Foto: Ronald Liive

Mitmete Telia klientideni on viimasel ajal hakanud jõudma petukirjad, mille abil üritatakse välja petta inimeste krediitkaartide andmeid. Säärase kirja saamisel tuleks olla äärmiselt ettevaatlik.

Telia klientideni jõudvates kirjades on vigases eesti keeles kirjutatud, et kasutaja konto on blokeeritud ning selle taasavamiseks on vaja andmed üle kinnitada. Kirjaga on kaasas ka link veebilehele, kuhu andmeid sisestada saab.

Linki avades võib näha lehekülge, mis meenutab küll välimuselt sideoperaatori veebilehte, kuid on tegelikult registreeritud Poolas. Vaadates aadressiribale, kus peaks õige Telia lehe puhul olema kirjas “Telia.ee”, on võltslehe domeeniks “http://zs33.bydgoszcz.pl”.

Telia libaleht.

Lehe teeb usutavamaks ka asjaolu, et seal on mitmeid teisi eesti keelseid viiteid, sarnaselt Telia pärislehele.

Lehel palutakse kasutajal sisestada oma nimi, sünnipäev ja krediitkaardiandmed. Võib eeldada, et kui andmed on sisestatud, plaanivad võltslehe haldajad krediitkaardi infot kurjalt ära kasutada ning selle omanikule majanduslikku kahju tekitada.

Telia Eesti esindaja Raigo Neudorfi sõnul tuleks sellise kirja saamisel see ära kustutada. “Telia ei kasuta kunagi klientide poole pöördumisel sellist lähenemist, kus palub kahtlastele linkidele vajutades konto taastamise võimalust. Samuti viitab õngitsuskirjale vale e-posti aadress ning vigadest kubisev eesti keel,” ütles ta.

Petukiri saadetud Telia Eesti nimel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.