Uudis

Ettevõtjad Kaimar Karu ootamatust kangutamisest: “See on väga väga halb”

Uudis täiendamisel!

Kaimar Karu.Foto: Erakogu/Kaimar Karu

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister teatas ootamatult, et Eestimaa Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme kutsus ta täna hommikul ametist tagasi kuna koostöö ei suju ning ka erakond ei ole rahul.

“Majanduskriisis Eestile on see praegu väga-väga halb,” kirjutas sotsiaalmeedias iduettevõtja ja investor Sven Tamkivi. Minister Kaimar Karu on kompetentne, tasakaalukas ja suhtleb inimestega viisakalt, lisas Tamkivi.

“Rääkisin Kaimar Karuga mitmel korral ning mul oli hea meel, et ta oli ministriametis. Ta saab väga hästi majanduse toimimisest ja ettevõtlusest aru ning arutelud olid väga sisulised. Seega on korralik kaotus Eestile kui ta praegusel ajal tagasi kutsutakse,” kirjutas Topia tootejuht Kristjan Lepik sotsiaalmeedias.

Uudis pani sotsiaalmeedia kihama. “Ebanormaalne. Kaimar Karu tänud ja jube kurb. Aga eks Sinu ministriks saamine oligi “too good to be true” selles muidu kurvas seltskonnas,” kirjutas idufirma Cachet asutaja Hedi Mardisoo.

“Üks normaalne minister vähem,” säutsus president Toomas Hendrik Ilves.

Välk selgest taevast

Karu sõnul on tegu vastutustundetu otsusega, mis tekitab hämmingut. Minister ei ole sel teemal peaministriga veel suhelnud.

“Kui see nädal peaks tõepoolest olema minu viimane nädal EKRE-le määratud väliskaubandus- ja infotehnoloogia ministri rollis, siis loodan vähemalt seda, et siiski ilma viivituseta jõuavad abi vajavate Eesti ettevõtjateni viimaste nädalate päevade ja õhtute põhifookuses olnud toetusmeetmed,” kirjutas Karu ühismeedia postituses.

“EKRE fraktsiooni toimekate liikme toetuse ning koostöövalmiduse valguses tekitab nii see väide kui ka eriolukorra kontekstis vastutustundetu otsus hämmingut, kuid loomulikult on erakonna esimehel õigus käituda oma tõekspidamiste ning parema äranägemise järgi,” lisas ta.

Helme tänas Karu

“Erakond otsustas täna välja vahetada Kaimar Karu ministri kohal. Tänan Kaimarit tehtud töö eest,” kirjutas rahandusminister Martin Helme vastuseks Karu postitusele.

“Paraku ei tekkinud temal ja erakonnal viimase poole aasta jooksul töist ja usalduslikku suhet. Ei tekkinud ka meeskonda ülejäänud ministrite delegatsiooniga. Küllap mängis oma rolli see, et ta tuli tipp-poliitikasse ilma vähimagi varasema poliitilise kogemuseta, mistõttu ei mõistnud, et ministri koha saamiseks teevad sajad inimesed igapäevaselt pikki aastaid tõsist tööd,” põhjendas Helme.

Ta jätkas, et selle töö tulemusel saadakse valimistel hääled teatud väärtuste ja poliitikate ellu viimiseks. “Erakonna valijad, liikmed ja juhid ootavad, et erakonna ministrid viiks ellu koalitsiooni ja erakonna poliitikat. Praegu kippus aga nii olema, et IT ja väliskaubandusministri portfell oli mitte EKRE vaid Ametnike Partei käes,” lõpetas Helme.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.