Uudis

Euronics müüs kliendile uue iPhone’i, kus olid aastavanused noorte peopildid juba sees

Tavaliselt kui inimene poest midagi täishinnaga ostab, siis ta eeldab, et saab endale täiesti uue toote, mida keegi varem kasutanud pole.

Hiljuti endale Tartu Kaubamaja Euronicsist iPhone 7 soetanud Kei Karlsonit tabas seadet käivitades aga üllatus, kui avastas väidetavalt uuest telefonist juba sisse logitud Arturi nimelise Apple ID koos hulgaliste fotode ja videotega põhikooli lõpuklassis käiva noormehe kirevast elust.

Selgus, et fotod on tehtud 2017. aasta novembrist 2018. aasta jaanuarini. Vähe sellest, telefonist tuli välja ka SIM-kaart, mida uues telefonis kohe kindlasti ei tohiks olla.

SIM-kaart välistab ka selle, et mõni klient logis poes demoseadet näppides enda kontoga telefoni sisse ning seade sattus hiljem demolaualt müügiletti.

“Selle peale ma ei pahandakski, kui telefoni on keegi poes korra näiteks karbist välja võtnud, aga kui mingi üheksanda klassi poiss on seda neli kuud kasutanud ja minu telefonis on tema selfid ja pildid, siis see ajab küll närvi. Seal on ikka mingid peopildid, kus nad teevad igast aineid sõpradega,” kommenteeris Kei olukorda Geeniusele.

Ta uuris telefoni IMEI-koodi kasutades Apple’i lehelt seadme garantii kohta, kust selguski tõsiasi – talle 2018. aasta septembris müüdud “uus” iPhone7 oli uus tervelt aasta tagasi ning uue seadme aastane seadme garantii lõpeb 2018. aasta detsembris juba ära.

Kogemata kiletatud seade läks uuesti müüki

Sellest, et telefoni karp kiletatud ei olnud, ei osanud Kei suuremat pidada. Telefon oli ju poes klaasi taga ja aeg-ajalt ikka soovib mõni klient seadet enne ostmist käes hoida või selle värvi lähemalt uurida.

“Kuna ma tahtsin mattmusta telefoni, siis ta (klienditeenindaja – toim.) otsis seda sealt karpide seast, võttis selle karbi korra lahti ja kontrollis värvi. Aga minu meelest oli seal kapis veel selliseid karpe, millel ei olnud kilet ümber,” rääkis Kei.

Müügitehingut sooritades mainis müüja, et telefoni ostes tuleb süsteemis registreerida kõigi müüdavate telefonide IMEI-koodid. Müüja võttis telefoni karbist välja ja vaatas selle tagaküljele, kus kirjas kõik muu info peale IMEI-koodi.

“Ta ütles, et oi, nendel uutel vist ei olegi seda koodi siin kirjas ja lasi lihtsalt mulle tšeki välja,” selgitas Kei. Vahemärkusena, telefoni IMEI-kood on just ka selleks samaks otstarbeks trükitud ka iga telefoni karbile.

Kodus tuli karbist välja täiesti korrektselt kiletatud seade. Täpselt nagu uus. Aga aasta vana ja peoselfidega. Mure avastanud võttis Kei kohe ühendust Euronicsi klienditeenindusega, kust paluti tal poodi tulla, kus seade välja vahetatakse.

“Küsisin, et kuidas selline asi juhtuda saab? Nad ütlesid et uurisid välja, et telefon toodi neile tagasi remonti, kogemata sattus telefon valesse kappi ja kogemata müüdi telefon mulle uuena maha,” jutustas Kei.

Segadus remondiga

Uurides asjaolu kohta, et kas tõesti pakitakse remonti minevad telefonid karpi täpselt nii nagu uued seadmed, koos kiledega ja puha, vastas Euronicsi klienditeenindaja, et juhul, kui kliendil asjad alles on, pannakse nad tavaliselt tõesti tagasi karpi.

“See on natukene ajuvaba, sest ühel 14-aastasel poisil ei ole ju ekraanikilesid alles. Ka kõrvaklapid ja muu trään oli pakitud karpi nii nagu uuel seadmel,” rääkis Kei.

Päev hiljem läkski Kei telefoni poodi välja vahetama ja talle anti seekord uus telefon. Talle selgitati, et aasta alguses remonti toodud telefon jõudis valesse letti töötaja tõttu, kes Euronicsis enam ei tööta.

Euronics vabandab

Euronicsi tootejuhi Reelika Jeferjevi sõnul on tal siiralt kahju, et inimliku vea tõttu jõudis tagastamisele suunatud telefon kaupluse poeriiulile ning sealt heauskliku kliendi kätte.

“Kui saime juhtunust teada, võtsime kliendiga koheselt ühendust ning asendasime meilt soetatud iPhone 7 kliendile sobiva uuema iPhone’iga. Põhjustatud ebamugavuse pärast palume kliendilt veel kord vabandust,” sõnas ta.

“Tegeleme hetkel antud olukorra tekkepõhjuse väljaselgitamisega ning vajadusel täiendame oma protseduurireegleid vastavalt. Täna saan aga öelda seda, et meie töötajad on teadlikud meile seatud ootustest ja kohustustest, mis tulenevad ametliku Apple’i toodete edasimüüja staatusest ning me töötame igapäevaselt selle nimel, et klientide ja ka meie endi ootustele vastata.”

“Tänaseks oleme jõudnud septembrisse, mis tähendab, et peagi jõuavad müügile uued iPhone’id. Euronicsi nimel soovin kõikidele klientidele südamele panna, et nad uue telefoni soetamisel veenduksid, kas kaupmehele on omistatud volitatud Apple’i toodete edasimüüja staatus, mis annab muuhulgas kindluse, et võimalikud probleemid leiavad kiire lahenduse,” ütles Jeferjev.

“Kui kliendil peaks tekkima mure meilt soetatud seadmega, siis palume esimesel võimalusel ühendust võtta meie klienditeeninduskeskusega, mis vastab kõnedele ja kirjadele iga päev kella üheksast hommikul kella üheksani õhtul,” lisas ta.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.