Uudis

Euroopa Komisjoni otsus ei jäta Huaweid 5G-seadmete turult eemale

Euroopa Liit ei löönud Huawei ees ust kinni.Foto: Shutterstock

Euroopa Komisjon kiitis täna heaks 5G-võrkude turvalisust puudutavate ELi meetmete paketi, mis jääb väga üldsõnaliseks, on soovitusliku iseloomuga ning ei sulge turgu Huawei ees. Küll aga jätab see liikmesriikidele võimaluse seda soovi korral teha, kusjuures põhjendused selleks ei pea olema tehnoloogilised.

Paketis käsitletakse kõiki riske, mis tehti kindlaks kogu ELi hõlmanud koordineeritud hindamise käigus, sealhulgas riske, mis ei ole seotud tehniliste teguritega. Paketi järeldustes leppisid liikmesriigid kokku karmistada turvanõudeid, hinnata tarnijate riskiprofiile, seada kõrgeks hinnatava riskitasemega tarnijatele kohased piirangud ja võtta kasutusele strateegiad müüjate mitmekesisuse tagamiseks.

Konkreetseid turvameetmeid puudutavate otsuste eest vastutavad küll liikmesriigid.

Huawei tervitab otsust

Huawei tervitab Euroopa Komisjoni otsust võimaldada Huawei kaasamist Euroopa 5G-võrkude arendamisesse. Huawei Baltikumi juhi hinnangul soosib tehnoloogiast ja faktidest lähtuvalt tehtud otsus ausat ja avatud konkurentsi, turvalisemaid võrke ning paremat teenust.

“Kui eesmärkideks on EL-i digitaalne suveräänsus ning küberturvalisus, siis just selline erapooletu ning tehnilistel faktidel põhinev lähenemine 5G tehnoloogiale tagab Euroopale ja Balti riikidele kiire ja turvalise võrguühenduse juba lähitulevikus,” kinnitab Huawei juht Baltikumis Ricky Chen.

Ühendkuningriigi eilsele otsusele viidates rõhutas Chen, et Suurbritannia on esimene Five Eyes luurevõrgustik liikmesriik, mis andis Huaweile rohelise tule ning seda äärmusliku poliitilise surve tingimustes.

Huawei lastakse Suurbritannia turule, kuid nende ega ühegi teise tootja turuosa ei tohi ületada 35%.

“Me ei kahtle, et ka EL jätkab avatud ja ausa konkurentsi edendamist, et pakkuda parimat tehnoloogiat ja hinda nii ettevõtetele kui tavatarbijatele,” ütles Chen.

Cheni sõnul on Huawei Euroopas tegutsetud 20 aasta jooksul tõestanud oma pakutavate süsteemide turvalisust ja töökindlust. “Küberturvalisus on prioriteet nii Huawei kui EL-i jaoks, mistõttu jätkame koostööd Euroopa valitsuste ja tööstusega ühiste standardite arendamisel, mis on turvaliste ja usaldusväärsete võrkude eelduseks,” lisas Chen.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.