Euroopa küberjulgeoleku organisatsioon tõi valdkonna tipud esmakordselt kokku

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: ESCO

Kolm aastat tagasi Eesti osalusel asutatud Euroopa küberjulgeoleku organisatsioon (ECSO) tõi esmakordselt kokku valdkonna tipud nii Euroopa Liidu institutsioonidest, liikmesriikidest kui ka erasektorist. Brüsselis aset leidnud kohtumisel esindasid Eesti küberturvalisuse ettevõtteid Cybernetica ja Guardtime.

Guardtime Grupi presidendi Martin Ruubeli sõnul on Eestile maailma ühe kõige digitaliseerituma ühiskonnana igasugused küberturbe teemad üliolulised. “Kuna küberkuritegevus ei tunne riigipiire, siis on koostöö eriti Euroopa partneritega möödapääsmatu. Euroopa omakorda vaatab küberturbe alaste kogemusi otsides Eesti riigi ja Eesti ettevõtete poole,” selgitas Ruubel, kelle sõnul on Eesti unikaalses positsioonis, kuna siin on digitaalne ühiskond reaalsus ning esimesed tõsisemad küberturbealased on juba õppetunnid saadud.

Cybernetica juhatuse esimehe Oliver Väärtnõu sõnul on Eesti kompetents küberturbe valdkonnas väga kõrgelt hinnatud. “Valdkonna poliitikate ja strateegiate kujundamine Euroopa tasemel on Eesti riigi ja ettevõtete jaoks selge kvaliteedimärk. Euroopa liigub täna küberturbe ökosüsteemi ehitamisel mudelite suunas, millede väljatöötamisel on meil pikaajaline strateegiline kogemus, mida usaldatakse ka maailmatasemel,” sõnas Väärtnõu.

Guardtime on üks ECSO viiest asutajast ja osaleb ka täna organisatsiooni juhtimises. Eestist olid Brüsselisse kutsutud ka Riigi Infosüsteemi Amet, Kaitseministeerium ning samuti ESCOsse kuuluv AS Cybernetica. Üheskoos on panustanud oluliselt Euroopa Liidu küberturbe strateegia defineerimisse ning tööprogrammide loomisse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.