Uudis

Euroopa Liidu raport hoiatab liiduvälise 5G tehnoloogia turvaohtude eest

Foto: Yves Herman/Scanpix

Viienda põlvkonna (5G) mobiilside annab tohutult uusi tehnilisi võimalusi, kuid 5G võrkudega suurenevad ka olulised turvaohud, eriti võrguettevõtetele 5G-tehnoloogiat pakkuvate kolmandate osapoolte kaasamisel, öeldakse kolmapäeval avaldatud Euroopa Liidu raportis. Sisuliselt hoiatab raport Hiina ettevõtte Huawei kaasamise eest, firmat otseselt siiski nimetamata, kirjutab ERR.

“5G kasutuselevõtuga toimuv tehnoloogiline muutus suurendab rünnakuteks avatud pinda ning võimalike ründajate jaoks sobilikke sisenemispunkte,” öeldakse kolmapäeval avaldatud raportis.

Uute võrkude tehnoloogia seab võrguoperaatorid märksa suuremasse sõltuvusse kolmandatest osapooltest, kes tarnivad vajalikke seadmeid, öeldakse raportis.

Ülevaates tuuakse ka välja, et 5G võrkude ehitamiseks vajalikku tehnoloogiat pakuvad ainult väga vähesed ettevõtted, turu osakaalu poolest on märkimisväärsed Huawei, Ericsson ja Nokia. Lisaks pakuvad tehnoloogiat ka ZTE, Samsung ja Cisco. Nendest on peakorterid Euroopa Liidus ainult Ericssonil ja Nokial, ülejäänuid juhitakse aga väljastpoolt EL-i. Nende ettevõttete juhtimises on märkimisväärseid erinevusi, näiteks läbipaistvuse või omandistruktuuris osas, märgitakse raportis.

Loe pikemalt ERR-ist.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.