Uudis

Euroopa Liit tahab, et telefonid kauem vastu peaksid ja oleksid lihtsamini parandatavad

Euroopa Parlament kiitis heaks nimekirja soovitusi seadmetootjatele, mille abil peaksid telefonid kauem vastu pidama ning mille tulemusel saaksid kasutajad seadmeid pikemalt kasutada.

Teiste seast leiab soovituse selle kohta, et seadmetootjad võiksid tooteinfo juurde lisada hinnangu, mis näitaks, kui vastupidav, loodussõbralik ning parandatav telefon on, sarnaselt sellele, mida teeb USA firma iFixIt.

Samuti leiab soovituste seast punkti, kus märgitakse, et telefoni sisekomponendid, nagu LED-tulukesed või akud, ei tohiks olla kinni kleebitud ning neid peaks saama kergelt eemaldada. Telefonid peaksid ka pikemaaegselt tarkvarauuendusi saama ja varuosad võiksid muutuda odavamaks.

Tegemist on vaid soovitustega ning ükski tootja ei ole kohustatud neid järgima. On kaheldav, et näiteks Apple muudab telefonid kergemini parandatavaks. Kui see aga juhtuks, oleks see Euroopa Liidu jaoks positiivne uudis.

Ühe poole pealt annaks see kodanikele võimaluse seadmeid pikemalt kasutada, tekitades sellega vähem jäätmeid. Samas, kuna telefone ei toodeta Euroopas, ei saa Euroopa Liit pidevate telefonide uuendamise eest ka nõnda suurt kasu. Kui telefone parandataks tihedamini, tooks see ka kasu Liidule.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.