Uudis

Facebook annab nüüd võimaluse, et ei jälgigi sind Androidis kogu aeg

Facebooki Androidi rakendus saab uuenduse, millega saab välja lülitada selle, et äpp taustal sinu asukohta jälgiks.

Androidiga telefonides on seni olnud võimalik vaid Facebookiga teha kaks valikud: anda asukohale ligipääs või mitte. Kui see luba anda, on rakendusel võimalik ka siis telefoni asukohta jälgida, kui Facebook otseselt ekraanil avatud polegi.

Facebooki äpi asukoha sätetest saab nüüd teha valiku “Background Location”: kui see sisse lülitada, võib Facebook telefoni asukohta igal ajal jälgida. Selle praktiline kasu võib olla näiteks “Nearby Friends” funktsionaalsust, mis aitab valitud sõpradel märku anda, kui lähestikku olete. Kui aga mõte, et Facebook alati telefoni salvestust jälgib, tundub ebameeldiv, saab siit selle välja lülitad.

Senini oli Androidi äpis vaja sama asja tegemiseks lubada “Location History” ehk kõigi läbitud asukohtade ajaloo salvestamine. Seda lubades anti ka võimalis “Nearby Friends” funktsionaalsuse kasutamiseks. Nüüd asendabki selle “Background Location”.

iPhone’i puhul on võimalik operatsioonisüsteemi tasemel kontrollida, kas Facebooki rakendus ei saa üldse asukohainfot, saab ainult avatuna olles või kogu aeg.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.