Uudis

Facebook asub piirama seda, kes võivad üldse teha otseülekandeid

Foto: Scanpix

Facebook andis enda blogipostituses teada, et asub piirama seda, kes saavad kasutada sotsiaalvõrgustiku võimalust teha video-otseülekandeid.

Piirang tuleneb otseselt märtsi keskel toimunud terrorirünnakust Uus-Meremaal, kus terrorist tegi enda tapatööst ka Facebooki otseülekande. Facebook sattus seetõttu kriitika alla, kuna firma ei suutnud sellele piisavalt kiiresti reageerida ja videot ruttu eemaldada.

Blogipostituse järgi võetakse ilma eelneva hoiatuseta ära kasutajatelt, kes on rikkunud Facebooki kasutustingimusi, otseülekande tegemise võimalus täpselt määratlemata ajaks. See ei kehti mitte üksnes varasemate otseülekannete kohta, vaid kogu postitatud sisu kohta.

Kui kasutaja postitab potentsiaalselt ohtliku lingi, mis näiteks viitab terroristlikule lehele, siis ka sellele järgneb keeld.

“Meie eesmärk on vähendada Live’i kuritarvitamise riski, samas lubades seda kasutada positiivselt igapäevaselt edasi,” ütles Facebooki asepresident Guy Rosen blogipostituses.

Need piirangud on kavas viia ka Facebookis muudele aspektidele peale otseülekannete, näiteks ei saaks keelu saanud inimesed enam reklaamkampaaniaid teha.

Selline olukord aga toob kaasa ka omad riskid, sest Facebook tegutseb algoritmide najal ja millist sisu hinnata terroristlikuks ja millist mitte, see saab olema keeruline ülesanne. Eriti kui siia juurde lisada, et juba praegu on platvormil probleeme trollidega, kes raporteerivad kasutajate sisu, lootuses et mõni kasutaja nõnda Facebookist eemaldatakse, kui seda piisavalt palju tehakse.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.