Uudis

Facebook blokeeris vihakõne tõttu Varro Vooglaiu konto

Foto: PM/Scanpix

Facebook blokeeris täna 30 päevaks Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) juhi Varro Vooglaiu konto, sest leidis kontolt vihakõne, mis pole sotsiaalvõrgustiku reeglite järgi lubatud.

SAPTK portaal Objektiiv kirjutab, et absurdsel moel karistati Vooglaidu niimoodi selle eest, et ligi aasta aega tagasi jagas ta Eesti Päevalehes avaldatud Andrus Kivirähu artiklist tehtud ekraanipilti ja tsiteeris seda Vooglaidu pilavat lugu.

Vooglaid ütles portaalile toimuvat kommenteerides et ühelt poolt on olukord loomulikult murettekitav, aga teisalt võib selles näha ka positiivset, kuna nüüd võivad inimesed ise veenduda, kui absurdseid vorme Facebookis käima tõmmatud ideoloogiline tagakiusamine ning massiline pealekaebamine võtab.

“Olukord on absoluutselt naeruväärne! Palun näidake mulle, mis kujutab minu postituses vihakõnet? Kas see, et ma tõin esile tsitaadi Andrus Kivirähu artiklist? Või see, et kopeerisin selle tsitaadi juurde ekraanitõmmise Delfist, näitamaks et nagu artikli juures olevalt pildilt kajastub, on Kivirähu labane pilav tekst mõeldud konkreetselt minu isiku mõnitamiseks,” laiutas Vooglaid käsi, kirjutab Objektiiv.

Objektiivi postitatud ekraanitõmmisest on näha, et Facebook blokeeris tema konto ajutiselt 30 päevaks, mille jooksul Vooglaid ei saa Facebooki uusi postitusi teha.

“Te olete korduvalt postitanud asju, mis pole Facebookis lubatud,” seisab teates. “Lugege Facebook Community Standards dokumenti, et aru saada, millised postitused lubatud pole.”

Facebook edastas Vooglaiule ka pildi postitusest, mis blokeeringu tingis.

Sel nädalal blokeerisid Facebook, Apple, Spotify, YouTube ja Mailchimp USA paremäärmusliku konspiratsiooniteoreetiku Alex Jonesi portaali Infowars kontod, tuues samuti põhjuseks vihakõne, mis pole nende keskkondade reeglite järgi lubatud.

Ühena vähestest jättis Infowarsi blokeerimata Twitter, mille juhi Jack Dorsey sõnul pole Jones ega Infowars Twitteris reegleid rikkunud, mistõttu teda ka praegu ei blokeerita.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.