Uudis

Facebook hülgab lõplikult uudisvoo, fookuses on nüüd grupid ja üritused

Facebook juht Mark Zuckerberg F8 arenduskonverentsi avaettekandel.Foto: Scanpix

Facebooki F8 arenduskonverentsil rääkis Mark Zuckerberg mõistagi palju privaatusest ja sellest, et Facebooki “tulevik saab olema privaatne”. Lubadused olid kõvad, aga ka üldsõnalised ja mida see täpselt tähendab, seda saame lähiajal näha.

Teada anti ka mitmest muutusest, mis Facebooki tooteid nagu Facebook, Messenger ja Instagram ees ootavad.

Uudistevoog marginaliseerub

Üheks kõige olulisemaks muudatuseks on see, et Facebook hakkab edaspidi marginaliseerima meile tuttavat uudisvoogu. Seda on juba tehtud, aga paistab, et tavalise uudisvoo aeg on nüüd lõplikult läbi. Selle asemel hakkab Facebook rohkem tähelepanu pöörama gruppidele ja üritustele.

See tähendab gruppide-sakki, millest on raske mööda vaadata ja seda, et sinu uudisvoog tehakse rohkem ümber gruppide ja ürituste, mitte ei keskendu postitustele, mille on teinud sinu sõbrad või lehelküljed, mille jälgija sa oled.

See peaks ka aitama seda sul enda sõprade ja gruppide ringi laiendada ning aitama vältida seda, et sa jääd Facebookis kinni enda “kõlakotta”.

Ühe uue funktsioonina tutvustati Meet New Friendsi, mis näitab sulle kasutajaid, kellega sul on sarnased huvid, kellega sa oled koos koolis käinud või kellega sa töötad samas kohas. Samuti peaks see sulle lihtsamini näitama üritusi, mis sinu lähedal toimuvad.

Androidi ja iOSi rakendused peaksid selle uuenduse kohe saama, brauseriversiooni peaksid need jõudma lähikuudel.

Messenger tuleb arvutisse

Facebook tuleb juba sel aastal välja Messengeri rakendusega arvutitele ja seal hakkab see keskenduma varasest enam “lähedastele sõpradele”. Messengeri äppi tehakse ümber ja näiteks selle iOSi versioon võtab nüüd kõigest 30 MB ruumi sul iPhone’is, mis on 20% varasemast mahust.

Spektrumi teises otsas on aga Facebooki kohtingurakendus, mis sai samuti uuendusi, näiteks võimalust enda salaarmastusi märkida, kuid mis ei ole veel Eestis saadaval.

Instagramis uuendatakse kaamerarakendust ja tehakse lihtsamaks otse Instagramist asju osta. Teisalt aga proovitakse Instagrami teha kasutajatele mõnusamaks kohas ja ära võtta survet laike koguda ning neid ei näidata enam nii prominentselt.

Kanadas hakatakse juba testima versiooni äpist, kus polegi laikide arvu näha (seda saab näha, aga selle nägemine on tehtud tüütuks). Vastavalt sellele, kuidas Kanada pilootprojekt läheb, hakatakse seda kasutama ka mujal.

Lisaks anti teada, et Oculus Quest ja Oculus Rift S VR-seadmed tulevad müügile 21. mail 22 riigis hinnaga 399 dollarit. Nendel VR-seadmetel puuduvad välised majakad sinu jälgimiseks, vaid mis kasutavad seest-välja träkkimist ja on seega oluliselt kasutajasõbralikumad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.