Uudis

Facebook keelab deepfake võltsvideote ja -fotode postitamise

Facebook keelas deepfake videod.Shutterstock

Facebookis andis oma blogis teada, et keelab sellest nädalast platvormil deepfake materjali postitamise. Blogipostituse järgi keelatakse materjal, mille manipuleerimisest ei saa tavainimene aru.

Mis on deepfake? Sisuliselt on tehisintellekt nii kaugele arenenud, et soovi korral saab inimese näomiimikat ja kõne analüüsides luua oma video, kus see sama inimene räägib juttu, mis pole tegelikult tema suust pärit.

Vahel kasutatakse deepfake tehnoloogiat nalja viluks (vt videot allpool, kus Terminaatori filmi on Arnold Schwarzeneggeri asemel pandud näitlema Sylvester Stallone), kuid seda saab kasutada ka poliitikutele sõnade suhu panemiseks. Kuna videod näevad juba väga tõetruud välja, on sellega ka lihtne inimeste arvamust manipuleerida.

Facebooki samm on märgiline, sest manipuleeritud videod keelati vahetult enne USA presidendivalimisi, kus käivad juba aktiivsed valimiskampaaniad. Kevadel läks näiteks USA president Donald Trump nii kaugele, et jagas videot oma poliitilise vastase kõnest ning tegi nalja tema kõnemaneeri üle. Hiljem selgus, et tema häälega on videos manipuleeritud.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.