Uudis

Facebook keelas Messengeris Perekooli foorumi sisu jagamise

Perekooli foorum.Perekool/Kuvatõmmis

Üks tuntumaid Eesti foorumeid on saanud Facebooki Messengeris jagamiskeelu. Esindaja sõnul on üritatud juba veebruarist saati lahendust leida, kuid Facebook pole neile vastanud.

Geeniusele saadetud vihje kohaselt ei saa nimelt Messengeris Perekooli linke, sealhulgas artikleid ja foorumipostitusi jagada. Kui üritada seda teha, annab Messenger teada, et sisu ei vasta kogukonna standardidele ja sõnum ei lähe läbi.

Kogukonna standardid on pikk rida teksti, kus märgitakse ära reeglid, millele Facebookis jagatav sisu peab vastama. Küll aga pole täpsustatud, milliste reeglite vastu Perekool eksib.

Perekool: me pole Facebookilt vastust saanud

Perekooli toimetusest öeldi Geeniusele, et Facebook keelas nende sisu jagamise juba veebruaris ning probleemiga tegeletakse, kuid Facebook pole neile vastanud.

“Võtsime nendega ühendust veebruaris, kui avastasime, et antud probleem on tekkinud, me ei ole päringule vastust saanud,” ütles Perekooli esindaja. “Oleme saatnud korduva päringu, et saada selgust mis asjus meid on blokeeritud ning et blokeering eemaldatakse.”

Protsessi kiirendamiseks on Perekool võtnud ühendust otse ka Facebooki esindajatega ja nende teada on mure edastatud Facebooki tehnilisele meeskonnale. “Kuid hetkel pole meile teada, millistel konkreetsetel põhjustel on domeen blokeeritud,” sõnas esindaja.

Perekoolist rõhutati, et domeeni blokeerimine pole inimese tehtud otsus, vaid Facebooki bot tunneb algoritmide järgi ära, et domeeniga seotud käitumises on midagi, mis ei vasta algoritmidele.

“Antud juhtum, kus mingi domeen saab blokeeringu on üsna levinud ning põhjused ja vastus küsimusele “Miks?” jäävad enamikel juhtudel domeeni omanikele kaugeks,” sõnas Perekooli esindaja.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.