Uudis

Facebook kustutas mõne kuuga sadu miljoneid võltskontosid

Facebook andis teada, et pani selle aasta esimese kolme kuuga kinni 583 miljonit võltskontot, mis on küll mõnevõrra vähem, kui möödunud aasta lõpus suletud 694 miljonit võltskontot.

Lisaks neile kinni pandud kontodele on Facebook enda sõnul sulgenud ka miljoneid kontosid enne, kui registreerimisprotsessiga üldse lõpuni jõutakse.

Ligi 600 miljoni võltskonto sulgemine on märkimisväärne ja näitab, kui palju libakontosid platvormile jõuab. Võrdluseks, viimaste andmete kohaselt on Facebookil 2,2 miljardit aktiivset kasutajat, seega on ligi iga neljanda kasutaja kohta platvormil ka võltskonto, millele Facebook jälile jõudis.

Lisaks võltskontode sulgemisele jagas platvorm infot ka muu sisu kohta, mis on selle aasta alguses eemaldatud. Näiteks kustutati 21 miljonit pilti või videot, mis näitasid alastust või midagi seksuaalset. 96% sellest sisust leiti Facebooki enda süsteemide abil.

3,5 miljonit vägivaldset postitust kustutati või märgistati hoiatussildiga, enamus neist leiti automaatsete süsteemide abil.

Platvormilt eemaldati ka vihakõnet, kokku 2,5 miljonit korda, kuid vaid 38% juhtudest leidis vihakõne üles mõni automaatne süsteem.

See näitab, et kuigi Facebook tegutseb aktiivselt sobimatu sisu ja libakasutajate leidmisega, siis on endiselt oluline see, et kasutajad ise märgiks sobimatut sisu, et see platvormilt eemaldataks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.