Uudis

Facebook pääseb ligi ka sõnumitele ning kõnelogile

Mitmed kasutajad on avastanud, et Facebook salvestab ja kogub andmeid nende kõnelogi ja sõnumite ajaloo kohta.

Mitmed Twitteri kasutajad on teada andnud, et kuulus sotsiaalvõrgustik on detailset kõnelogi pidanud ja sõnumeid salvestanud mitmete nende kontaktide kohta.

Ars Technica kirjutab oma artiklis, et tõenäoliselt on selliste andmete päritolukohaks olnud Facebook Messengeri rakendus. Teatavasti laseb see kasutajatel enda kontakte sinna üle viia ning kasutada seda ka vaikimisi sõnumirakendusena. Kui need load Messengerile anda, tekib automaatselt juurdepääs ka olemasolevale infole.

Facebook kasutab kõnelogide ja sõnumite andmeid oma algoritmides, mis oskavad selle teabe pealt täpsemaid sõbrasoovitusi anda ning teevad vahet lähedastel inimestel, kellega rohkem suheldakse.

Andmete kogumist on senini täheldatud ainult Androidi seadmetel, kus teatavasti tuleb iga rakenduse kasutuselevõtul erinevat tüüpi andmete kasutamiseks ja lugemiseks õigused anda. iOS-i kasutajaid see hetkel ei puuduta.

Facebook sõnas avalduses, et nad ei ole ilma loata andmetele ligi pääsenud ning kasutajad, kelle andmeid nad jälginud on, on selleks ka ise loa andnud ja saavad selle loa ka igal hetkel tagasi võtta.

Kui sa ei taha, et sinu andmed oleksid sellisel viisil kättesaadavad, tuleks üle vaadata Facebook Messengeri rakenduse load. Kui sa seda kõnede tegemiseks ja sõnumite saatmiseks ei kasuta, siis tõenäoliselt pole sellel tarvis ka selle kohast infot saada.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses