Uudis

Facebook töötab videokõnedeks mõeldud seadme kallal

Amazoni kaameraga nutiekraan. Facebooki oma peaks analoogne olema. Foto: Tootja/Amazon

On võimalik, et Facebook siseneb peagi nutiekraanide maailma. Ettevõtte tegemistega kursis olevad allikad väidavad, et Facebooki laborites arendatakse videokõnede jaoks mõeldud seadet, mis on mõeldud kodustes tingimustes kasutamiseks, kirjutab Bloomberg.

Lisaks kaamerale on seade varustatud ka üsna suure ekraaniga, mis peaks olema ligikaudu keskmise sülearvuti ekraani suurune. Väidetavalt on seadmel olemas funktsioon, mis laseb kaameral vaateväljas olevaid inimesi automaatselt tuvastada ning kaamerasilma nende peal hoida. Näiteks oleks sellise lahenduse abil võimalik toas olevate asjade peale viidata või näidata mõnda inimest lähemalt, kui ta tuppa siseneb.

Lisaks sellele valmistab sotsiaalmeedia gigant veel ühte nutiseadet, mis peaks olema nutikõlar, et konkureerida Google’i ja Amazoni nutikõlaritega.

Eelmisel aastal lõi Facebook firma juurde osakonna Building 8 Lab, mille ülesandeks on füüsiliste toodete valmistamine. Suure ekraaniga videokõnedeks mõeldud seade ning nutikõlar peaksid olema osakonna esimesed suuremad saavutused.

Uusi tooteid näidatakse avalikkusele tõenäoliselt järgmisel kevadel toimuval Facebooki arendajate konverentsil F8. Praeguse seisuga pole Facebook uusi tooteid ning nende arendamist ametlikult kommenteerinud. Nutikõlari hinnaks plaanitakse ligikaudu 100 eurot ning videkõnedeks mõeldud ekraan peaks hinna poolest jääma paarisaja euro valdkonda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.