Uudis

Facebook tutvustas F8 konverentsil järgmise 10 aasta plaane

chatbotid.png

San Franciscos toimuval iga-aastasel Facebooki F8 konverentsil tutvustas firma tegevjuht Mark Zuckerberg suhtlusvõrgustiku järgmise kümneaasta plaani. Võtame kokku põhilised ideed, mida Facebook plaanib tulevikus arendama hakata.

Suhtlusrobotid

Ilmselt on siin tegu päeva olulisima ideega. Facebook loob ettevõtetele võimaluse kasutada automatiseeritud kasutajatuge ehk Facebook Messengerisbote. Kui kliendil on mõnele ettevõttele küsimusi teenuste osas, siis ta saab kirjutada ettevõtte suhtlusrobotile Facebookis ning seejärel robot vastab küsimustele automaatselt.

VR kaamera

Oculuse näol on Facebook tegelikult juba virtuaalreaalsus lahendustele panustanud. Konverentsil tuli firma välja ka enda VR kaameraga. UFOt meenutav kaamera on kinnitatud pulga külge ning sellel on 17 objektiivi ning suudab üles võtta 4K, 6K ja isegi 8K videot.

Facebook

Profiilivideod

Tavapäraste profiilifotode asemel hakkab Facebook toetama ka profiilivideosid. Seega on inimestel võimalik filmida üles video näiteks endast naeratamas ning seejärel panna see enda profiilifoto asemele. Detaile on praegu lahenduse kohta teada vähe, kuid filmimiseks saab hakata kasutama näiteks rakendusi nagu Instagram, Cinemagraph Pro ja MSQRD.

Sponsoreeritud sõnumid

Siin on tegu osaga suhtlusrobotitest. Ehk ettevõtetel ja muudel äridel hakkab olema võimalik maksta Facebookile, et Facebooki suhtlusrobotid kirjutaksid aeg ajalt inimestele, kes on mõne äriga varem vestlusesse astunud. Seega tasub olla ettevaatlik ettevõtetega suhtlemisel, kuna nad võivad inimestele hakata saatma reklaame ka sõnumitena.

Facebook

Avafoto: Facebook

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.