Uudis

Facebooki kaheastmeline autentimine spämmib ja postitab sõnumeid su profiilile

Turvalisuse suurendamiseks mõeldud funktsioon riivab samal ajal Facebooki kasutajate privaatsust.

Facebook on hakanud kasutama telefoninumbreid, mida kasutatakse kaheastmelise autentimise koodide saatmiseks nüüd ka selleks, et kasutajatele saata teavitusi sõprade postituste kohta.

Lisaks sellele et Facebook edastab spämmi läbi telefoninumbri, mis algselt mõeldud vaid konto turvalisuse suurendamiseks, siis postitab sotsiaalvõrgustik kasutaja loata numbrilt saadetud sõnumeid sinu profiilile.

The Verge kirjutab, et see juhtub kõigi numbritega, mis on registreeritud Facebooki kaheastmeliseks kinnitamiseks ning Twitteri postitustest selgub, et spämmi ohvriks on langenud ka Instagrami kasutajad.

Facebook andis teada, et tegeleb probleemiga. Samas rõhutas rõhutati, et kasutajad saavad kaheastmelist kinnitamist läbi viia ka koodigeneraatoriga Facebooki äpis, mis ei vaja telefoninumbri esitamist.

Sotsiaalvõrgustik on praegu tegelemas mitme kohtuhagiga, kus seda süüdistatakse ilma loata sõnumite saatmises. Varemalt on Facebook kasutajatele saatnud automaatseid sünnipäevateateid ja teisi teavitusi ka siis, kui kasutajad on sõnumi teel saadavast infost keeldunud.

Osad kasutajad spekuleerivad, et tegu võib olla funktsiooniga, mis mõeldud kasutajatele, kes ei saa kasutada Facebooki täisversiooni, kuid funktsioon on sattunud töötama koos kinnitussõnumitega.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.