Uudis

Facebooki kasutajate hulk pärast andmeskandaali hoopis tõusis

Foto: REUTERS/Charles Platiau

Hiljutine Cambridge Analyticaga seotud andmevarguste skandaal oli tõenäoliselt suurim kriis Facebooki ajaloos, kuid statistika näitab, et Facebooki see negatiivselt ei mõjutanud. Sotsiaalvõrgustiku kasutajate hulk on tegelikult peale probleeme isegi tõusnud, kirjutab Business Insider.

See tähendab, et #deleteFacebook liikumisel pole tegelikult mingit mõju olnud. Statistika kohaselt tõusis Facebooki mobiilikasutajate hulk 7% aprillis, just siis kui andmeskandaal kõige teravamalt käimas oli.

Samuti ei mõjutanud Facebooki negatiivselt ka 583 miljoni võltskonto kustutamine, mis toimus peale Venemaa sekkumist USA valimistesse. Tegelikult näitavad andmed hoopis seda, et reklaamid jõuavad senisest enamate inimesteni kõikides vanustegruppides.

Uued andmed lähevad vastuollu varasema uuringuga, mis arvas, et inimeste usaldus Facebooki on peale skandaale langenud. Samuti on täielikult taastunud ka Facebooki aktsiate hind. Mark Zuckerberg, Facebooki asutaja ja tegevjuht, ütles ka USA kongressile, et Cambrdige Analytica skandaali tõttu kustutas vaid tühine hulk kasutajaid tegelikult oma konto.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.