Uudis

Facebooki-leht üritab varastada eestlaste paroole

twitter-292994_1920.jpg

Facebookis on tegutsemas uus lehekülg, mis üritab pahaaimamatute lehekülje omanike paroole ning kasutajatunnuseid kätte saada, väites, et lehe näol on tegemist sotsiaalvõrgustiku enda turvalisuslehega.

Lehekülg Fb-Securıtƴ Page võib esmapilgul tunduda kui lehena, mis on loodud Facebooki enda poolt. Tegelikkuses asi nii ei ole. Lehekülg jagab lehtede postitusi ning lisab nende juurde inglise keelse teksti, milles seisab, et kasutaja peab oma konto uuesti kinnitama, muidu blokeeritakse see ära.

Postituse juures on ka link, millele vajutades avaneb leht, mis näeb välja kui Facebooki sisselogimisleht. Tegelikkuses on tegu häkkerite poolt üles seatud võltslehega, millele andmeid sisestada ei tohiks. Kui keegi oma kasutajanime ning parooli lahtritesse sisestab, siis on ta need just häkkeritele andnud.

Raporteeri ja kaitse ennast

Kui ka sinu paroole üritatakse varastada, siis on mõttekas postituse kohta Facebookile teade esitada. Selleks tuleb vajutada postituse paremas nurgas olevat noolt ning selle abil postituse sisust teada anda.

Samuti tasuks esitada teade terve lehe kohta. Seda on võimalik teha lehe ülemises osas, kus on ka “jaga” ning “jälgi” nupud.

Selleks, et ennast kaitsta, tasub sisse lülitada kaheastmeline tuvastus. Selleks navigeeri Facebooki konto sätetesse ning leia sealt valik “turvalisuse seaded”.

Kui oled juba ekslikult oma andmeid häkkeritega jaganud, siis tasub jälgida neid nõuandeid.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.