Uudis

Facebooki majanduslik seis on vaatamata kriitikutele jätkuvalt suurepärane

Foto: Scanpix

Vaatamata sellele, et Facebook on Ühendriikides sattunud kriitika alla seoses enda reklaamisüsteemi ärakasutamisega eelmise aasta presidendivalimistel, läheb sotsiaalvõrgustikul majanduslikus mõttes jätkuvalt suurepäraselt, kirjutab Reuters.

Ettevõte avaldas hiljuti kolmanda kvartali majandustulemused ning neist selgub, et firma suutis kasumit kasvatada 79 protsendi ning käivet peaaegu 50 protsendi võrra. Facebooki aktsia hind tõusis rekordilisele 182,9 dollari tasemele kolmapäeval. Käesoleval aastal on Facebooki aktsia hind tõusnud peaaegu 60 protsendi võrra.

Facebooki käive reklaamide pealt tõusis kolmandas kvartalis 49 protsenti ning 88 protsenti mainitud käibest tuleb mobiilsetes seadmetes kuvatava reklaami pealt.

Praegu käivad kordamööda Ühendriikide kongressi ees tunnistusi andmas mitmed sotsiaalvõrgustikud, sealhulgas Facebook, Twitter ja Alphabet (Google’i emafirma). Ühendriikide võime on pannud muretsema see, kuidas sotsiaalvõrgustike reklaamisüsteeme kasutasid ära Venemaa poolt rahastatud tegutsejad, et levitada valimiste ajal valeinfot ning libauudiseid.

Venemaa ise eitab, et midagi sellist oleks kunagi aset leidnud.

Facebook on olukorra parandamiseks lubanud palgata lisaks 10 000 uut töötajat, kelle ülesandeks saab olema sotsiaalvõrgustikus avaldatava sisu jälgimine.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.